Deskové hry

Deskové hry probíhají v úterý od 13:30-15:00 a ve čtvrtek od 13:30-16:00 s Mgr.E.Leopoldovou.

Aktuality kroužku

MISTROVSTVÍ EVROPY V ZATRE, NĚMECKO, ARNBRUCK

V sobotu 22. dubna se Denisa Pudilová zúčastnila ME Juniorů v ZATRE. Po úvodním klání ji pouze o jednu výhru utekla účast ve finále, a tak se umístila na krásném 6. místě. Denisa Pudilová: ZATRE v Německu bylo pro mě cennou zkušeností. V naší kategorii hráli samí Češi. Potkala jsem tam lidi, které jsem již znala, ale i nové přátele. Většina her byla napínavá. Celkový vítěz si výhru určitě zasloužil, hrál podle pravidel a opravdu dobře. V průběhu finálového klání se zbývající hráči vydali na procházku do místní venkovní galerie zejména dřevěných, kovových a skleněných výrobků. Bylo to velmi zajímavé a originální. Při cestě zpět jsme se v minibusu hodně nasmáli a zpívali jsme. Tento „výlet“ bych si určitě ráda zopakovala.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ČESKÉ DÁMĚ

V sobotu 13. května se Matouš Bohatý a Adam Votava zúčastnili MČR v české dámě, které se konalo v domě DUM v Praze. Když jsme se konečně dopravili na místo určení, tak jsme si vyslechli, jak skvělí hráči se tohoto mistrovství účastní, a byla v nás malá dušička. Chlapci však vzali rozum do hrsti a pustili se do hry. Nakonec Matouš Bohatý skončil na 4. místě za starší žáky a Adam Votava na 5. místě za mladší žáky.

VELIKONOČNÍ TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

Velikonoční turnaj v deskových hrách měl letos několik změn – o změně termínu jsme již informovali. Další změnou byl vedoucí IT-týmu, neboť Jakub se pro tentokrát nemohl uvolnit, a tak vyslal svého bratra Jana, který spolu s našimi šikovnými dívkami z devátého ročníku vše v klidu zvládl (tedy s lehkou pomocí Jakuba, který byl na dálku ve spojení a v případě nouze pomáhal). Poslední (milou) změnou byl počet účastníků, který se letos vyšplhal na kulatých 130 hráčů. A jak dopadl celý turnaj? Uvedeme pouze nejlepší tři místa v jednotlivých hrách: Blokus: 1. Vojtěch Mudroch (Skuteč), 2. Jakub Bouška (Praha), 3. Petra Uchytilová (Skuteč) Carcassonne: 1. Šimon Češík (Skuteč), 2. Matyáš Lorenc (Praha), 3. Michal Baloun (Skuteč) Dáma: 1. Ondřej Häusler (Praha), 2. Igor Gutovskyy (Praha), 3. Petr Nohejl (Praha) Felix: 1. Michaela Dubská (Skuteč), 2. Tereza Hrušková (Skuteč), 3. Karolína Rybenská (Skuteč) Othello: 1. David Tran (Praha), 2. Ondřej Bělovský (Skuteč), 3. Adéla Spáčilová (Praha) Piškvorky: 1. Radek Janáček (Skuteč), 2. David Kudláček (Skuteč), 3. Adam Vařejčko (Skuteč) Ubongo: 1. Šárka Benešová (Skuteč), 2. Anna Drobná (Skuteč), 3. Daniela Smrčková (Praha) A drobné perličky: • Blokus byl (u nás) poprvé plně obsazen a výsledky v něm máme velmi pěkné • Carcassonne vyhrál v této hře jeden z nejmladších hráčů – teprve žák 3. ročníku, který nechal osmáky i deváťáky daleko za sebou • V Dámě jsme dostali na zadek, máme co trénovat. Nejlepší od nás byl Adam Votava, žák 4. ročníku, který skončil na krásném 5. místě. Kde ale zůstali naši sedmáci, osmáci a deváťáci???! Daleko, předaleko… • Felix byl letos dívčí válkou našich žákyň z osmého a sedmého ročníku – i po turnaji spolu kamarádí ☺ • Othello – Máme Ondru, to se máme! Jinak se moc nechytáme… (no, z celé dvacítky máme ještě 7. místo, 8. místo, 10. místo…) • V Piškvorkách jsme nedali hostům z Prahy moc prostoru a dovolili jim umístění až na 9. pozici • Ubongo s přehledem vyhrála naše Šárka z 9. B; protože už se nemohla účastnit vyhlašování výsledků, požádala svou kamarádku Lucii z 2. B, aby to vzala za ni, což bylo při vlastním vyhlašování velmi roztomilé (Lucka si tak šla pro cenu dvakrát, umístila se totiž na krásné 11. pozici) Velká poděkování patří všem, kteří nám s turnajem pomáhali! Velmi bych chtěla poděkovat Janu Riedlovi, který měl tentokrát na starosti zpracovávání výsledků jednotlivých turnajů. Další velké poděkování patří všem sudím u jednotlivých her: Evě Eisnerové a Daniele Návarové, Markétě Novotné, Michaele Bohaté a Heleně Pavlišové, Štěpánu Doležalovi, Radku Mihulkovi a Ondřeji Richterovi, Janu Rybárikovi, Václavu Křištovi. Velké poděkování patří také internetovému obchodu Svět deskových her za výraznou slevu při pořízení cen. A velké poděkování patří také vedení naší školy, které nám při organizaci turnaje vyšlo ve všech našich požadavcích vstříc. Letošní turnaj je za námi a ten příští před námi – za necelý rok se budeme těšit na další setkání u deskových her!