AJ - Pancake Tuesday

V úterý 16. 2. jsme si v rámci angličtiny (seznamování se s tradicemi udržovanými v anglicky mluvících zemích) uspořádali ve třídě palačinkové úterý. Žáci se nejprve dozvěděli, že „Palačinkové úterý“ neboli „Pancake Tuesday“ je pohyblivý svátek, slaví se den před Popeleční středou, která je čtyřicet dní před Velikonoční nedělí. Od Popeleční středy se až do Velikonoc drží půst. Během postního období není dovoleno jíst potraviny, jako jsou vejce, cukr, mléko, tuk a účelem tohoto anglického masopustního svátku je právě zbavit se těchto surovin před dlouhým postním obdobím a lépe tak odolat pokušení během půstu. Na počest tohoto sladkého dne se pořádají například ve Velké Británii, Austrálii nebo Irsku palačinkové soutěže. Jsou to soutěže v pojídání palačinek, ale i závody v běhu s pánví, na které mají palačinku. Po troše teorie si žáci ve skupinkách vytvořili těsto, palačinky si usmažili a nakonec s chutí snědli.

Fotogalerie