Poznáváme obce našich spolužáků

Naši spolužáci denně jezdí do školy do Skutče, a tak proč bychom zase my nemohli poznat jejich místo bydliště? První zastávka byla na hrázi Štěpánovského rybníka. Druhé zastavení bylo na návsi. Prohlédli jsme si veškeré náležitosti venkovské návsi. P.uč. Plíšková nám přečetla výpisky o historii obce a moc pěkný referát o kostele Sv. Matouše od našeho bývalého spolužáka Danka Jirouše. Pokračovali jsme ke kapličce v Annenském údolí, kde jsme se seznámili s historií tohoto místa. Putování jsme zakončili na zahradě p.uč. Štěrbové, kde jsme opekli buřtíky a věnovali se míčovým hrám. Nezbylo nic jiného, než po svých nožkách dojít zpět do Skutče a popřát si dobrou chuť k obědu a těšit se na další výšlap. Předhradí nebo Skutíčko?