Prvňáci opět v knihovně-4.4.2011

Naše další knihovnická lekce začala velkým průvanem na chodbě u naší 1.třídy -již v pátek 1.4.2011 -a nebyl to žádný APRÍL!!!Otevřená okna a na chodbě další modrá obálka(to už víme,že je od poštovního holuba a bude asi od naší paní knihovnice).V obálce byla tajná šifra.Po jejím rozluštění-vyšla nám MRKEV,jsme každý z nás zeleninku namaloval.Obrázek nám měl napovědět,kde najdeme další obálku,ve které zjistíme,co nás čeká dál.A tak jsme zapřemýšleli-MRKEV,MRKEV,MRKEV to bude určitě v zelenině. V pondělí 4.4.2011 jsme se po první hodině a svačince vydali do obchodu se zeleninou,kde jsme si za namalované obrázky s mrkvičkou vykoupili další modrou obálku.A v ní byla velmi smutná zpráva:Babička Hrníčková se svým pejskem Punťou poztrácela všechny své vybrané knihy.Už ani nevíme,koho z nás napadlo ,ale chtěli jsme babičce udělat radost a poztrácené knížky jsme se vydali hledat.Byly všude.Za výlohou obchodu,poházené v parku,na stromě,za keřem.....Knihy jsme vrátili do knihovny a snad udělali babičku Hrníčkovou zase šťastnou. Dnes jsme si z knihovny odnesli tyto nové poznatky: -už víme,že pro nás jsou určeny knihy s červeným proužkem,umíme si je najít v té správné poličce. A protože se rádi do knihovny vracíme,každý z nás si vyrobil své písmenko(to,na které začíná jeho jméno),toto písmenko jsme vhodili do kouzelného okénka v knihovně,abychom se zase do knihovny co nejdříve vrátili. Od paní knihovnice Škrochové,které moc děkujeme za prima nápady a za bezva povídání ,jsme dostali 6 těžkých úkolů.Až je splníme,do knihovny se zase vrátíme.A protože se nám v knihovně moc zalíbilo ,pustíme se do úkolů hned zítra.

Fotogalerie