VELIKONČNÍ TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

Již sedmým rokem se na naší škole proměnily učebny druhého stupně v turnajové herny, ve kterých se letos opravdu žhavily mozky (u Dámy a Othella doslova – až mi bylo některých účastníků líto). Mezi turnajové disciplíny pro letošní rok patřily Blokus, Carcassonne, Dáma, Felix, Othello, Piškvorky a Ubongo.

Žáci naší školy zcela ovládli Carcassonne, Felixe, Piškovrky a Ubongo. Návštěvníci z Prahy nám pak nedali šanci v Blokusu. U zbývajících dvou her, Dámy a Othella, jsme se o medaile podělili.

Jak to tedy letos dopadlo?

Nejlépe blokovala a nejvíce svých dílků v Blokusu umísťovala Andrea Hamzová, dále pak Jakub Bouška a za ním Nicolas Grim. Z naší školy byla nejlepší blokérkou Kateřina Pavlišová, které se umístila až na 7. místě.

Carcassonne si nejlépe obsazoval a tím nejvíce bodů získal Ondřej Mihulka, v závěsu za ním pak Matěj Bureš a na třetí pozici David Adámek.

V Dámě první místo vybojoval Igor Gurtovskyy, druhé místo Ondřej Häusler, třetí místo Jan Flídr (velká gratulace).

Felix je tradičně zápasem dívek z naší školy. Letos se ale přidali i někteří chlapci a dokonce jedna dívka z Prahy. Obrat ostatní o „myši“ a koupit nejlepší kočky však dokáže zejména Tereza Zemanová, které nejvíce konkurovaly Jana Pírková a Veronika Kavková.

Othello ve velmi těsném výsledku vyhrál Ondřej Bělovský, kterému byli největšími soupeři Bin Vuong a Martin Votava.

Ve hře Piškvorky zlato vybojoval Radek Janáček. Na druhém místě pak skončil Jiří Netolický a na třetím Tomáš Starý.

I hra Ubongo je pro naši školu skoro srdeční záležitostí. Letos ho nejrychleji dokázala skládat Andrea Sejkorová. Na druhém místě pak skončila Leona Novotná a na třetím Alžběta Doležalová.

Všem 126 dětem, které se turnajového klání účastnily, děkujeme za klidný a hladký průběh turnaje. Také děkujeme jednotlivým sudím turnajů – Evě Eisnerové a Daniele Návarové za Blokus, Heleně Pavlišové za Carcassonne, Václavu Křištovi za Dámu, Štěpánu Doležalovi za Felixe, Janu Rybárikovi za Othello, Radku Mihulkovi a Lukáši Richterovi za Piškvorky a Markétě Novotné za Ubongo. Velké díky také patří Jakubu Riedlovi za zpracování výsledků a Aleně Vávrové za organizaci dopravy a dohled nad žáky z Prahy.

Další velké poděkování patří vedení naší školy za možnost takto velký turnaj v budově naší školy organizovat. Všem kolegům pedagogickým i nepedagogickým děkujeme za pomoc a podporu při přípravě turnaje a úklidu po něm.

Velké poděkování opět posíláme i do naší jídelny, neboť opět potvrdila svou vysokou kvalitu a žáci z Prahy se do naší jídelny na přes rok opět velmi těší.

A samozřejmě děkujeme všem, kteří nám přispěli finančně nebo věcnou podporou; zejména SRPDŠ při naší škole, internetovému obchodu Svět deskových her, paní Votavové,paní Doležalové, MŽP a Janu Dudkovi.

Tak za rok u deskových her opět na viděnou!

Za organizační tým, Mgr. Eliška Leopoldová