Vánoce na zámku - Potštejn

Vánoce na zámku Potštejn V rámci projektového týdne Vánoce jsme s dětmi navštívili zámek Potštejn. Po příjezdu do stejnojmenné obce nás potěšil pohled na hrad Potštejn, vypínající se nad obcí. Zámek sám, nacházející se v centru obce, nás uvítal pěkně připraveným vánočním programem. Nejprve jsme procházeli místnostmi zámku, v každé nás čekala část divadelního představení na téma zrození Ježíška: „Betlémský příběh“. Průvodkyní nám byla dívenka Barunka, která s námi objevovala jednotlivé fáze příběhu: Zvěstování narození Ježíška, Cesta Marie a Josefa z Nazaretu do Betléma, Tři králové a samotné zrození v Betlémě. Dále jsme navštívili světelnou vánoční výstavu a expozici Betlémů. Poseděli jsme v zámecké místnosti a byli pohoštěni čajem s datlovými perníčky. Děti si mohly zakoupit drobné dárky. Krásně vánočně naladěni jsme se vrátili zpět do Skutče natěšeni na další akce, které nás ještě ve vánočním čase čekají.

Fotogalerie