Byli jsme na exkurzi v elektrárnách

Čekal je totiž výlet do elektráren Dukovany a Dalešice. Ovšem než se tam dostali, museli si prožít nekonečnou cestu autobusem, kterou se paní učitelka Leopoldová snažila ozvláštnit svými záludnými kvízovými otázkami. Po cestě se nám dokonce jednou začala smát za to, že jsme si nevšimli jedné „sochy“ vedle silnice.

Pak jsme dorazili do Dukovan a všichni byli ohromeni velikostí této jaderné elektrárny! Zhlédli jsme krátké filmy a prohlédli si zmenšené modely elektrárny, ke kterým nám paní průvodkyně všechno vysvětlila. Ale k pravým reaktorům nás nepustili (to až nám bude 18 let a více…).

Kolem 13:00 nám paní průvodkyně poděkovala za návštěvu a byl čas jít do autobusu a vychutnat si zasloužený obídek. Na oběd byl čas zhruba 10 minut a už jsme byli v Dalešicích. Venku byla docela zima, ale hned jsme šli dovnitř poslechnout si výklad paní průvodkyně a podívat se na další film o vodních elektrárnách, při kterém se všem chtělo spát.

Po prohlídce v Dalešicích jsme nasedli do autobusu a jeli dlouhou cestu domů. Byl to opravdu krásný výlet.

Fotogalerie