UŽ JSEM ČTENÁŘ

UŽ JSEM ČTENÁŘ Naši prvňáčci ze ZŠ Smetanova se zapojili do projektu ,,Už jsem čtenář- knížka pro prvňáčka“, realizovaného Ústavem pro informace ve vzdělávání-Národní pedagogickou knihovnou Komenského. Cílem projektu je rozvoj četby hned od prvních měsíců školní docházky dětí, vytvoření základů návyku pravidelného čtení. Do projektu jsme se přihlásili prostřednictvím naší knihovny ve Skutči. Náš projekt běží již od ledna 2011, dnes máme za sebou již 2 besedy v knihovně a jednu ,,speciální“v městském muzeu ve Skutči s panem ilustrátorem dětských knich Adolfem Dudkem. Ale pěkně popořádku:Naše první setkání se uskutečnilo v knihovně 13.1.2011 a mělo název:,,Tajemná jeskyně a nová písmenka:“Druhá beseda 3.2.2011 byla přímo strašidelná(začala doručením tajné zprávy od poštovního holuba přímo do naší školy, tajuplnou cestou do knihovny, v knihovně nás klubíčko dovedlo do nejstrašidelnějšího sklepení knihovny…….), třetí setkání proběhlo v muzeu. Již nyní se těšíme na další setkání s našimi knížkami, které proběhne po jarních prázdninách a na naší paní knihovnici Z.Škrochovou, která pro nás má vždycky nějaké bezva překvapení. Jak náš projekt pokračuje se dozvíte zase příště…….