Vánoční turnaj v deskových hrách, Praha, 17. - 18. prosince

Vše začalo ve Žďárci u Skutče, odkud jsme vyjeli směrem na Prahu. V hlavním městě jsme nakoupili snídani, ubytovali se a vydali na výstavu Malého prince (resp. Elišky Podzimkové na téma Malý princ). Byla to krásná návštěva u Malého prince, bylo to tam nádherné. Po návratu do DDM jsme se nachystali ke spánku a s pohádkou od paní učitelky ulehli do spacáků.

Druhý den jsme zahájili společnou snídaní a pak se vydali pomáhat s přípravou turnaje. Celého hraní se účastnili pražské školy, škola z Říčan a ze Skutče. Turnajů jsme se účastnili poměrně úspěšně. V Carcassonne vybojoval Ondřej Mihulka 2. místo a stejně tak vybojovala 2. místo Natálie Korábová v Piškovrkách. V Othello pak Veronika Kostýlková obsadila 3. místo. Velmi se dařilo i Anně Drobné ve hře Ubongo!, kdy se umístila na 4. místě. Milým překvapením je i 5. místo v Dámě, které vybojovala Simona Doupalová.

Po převzetí medailí a cen následoval oběd a odchod na vánoční trhy na Náměstí Míru. Pak už jsme naposledy vystoupali (jak říkala paní učitelka „do nebes“), vzali si své věci a opustili DDM, ve kterém jsme měli po oba dny možnost pobývat.

Všem účastníkům patří velké poděkování za pohodovou a klidnou atmosféru po celou dobu naší výpravy!

Fotogalerie