Informace o učivu 2.4.

Dobrý den!
Dnes si v Čj začneme procvičovat vyjmenovaná slova po V.
Z pracovních listů si najděte obrázky se slovy vy-Vy, vysoký, výt ,výskat ,zvykat, žvýkat
. Tento list si nalepte do sešitu ČJ-vyjmenovaná slova.
Vysvětlíme si slova VY, VYSOKÝ, VÝT.

VY ,znamená, když někomu vykáme, oslovujeme cizí osobu (vykáme paní učitelce, ale tykáme mamince nebo tatínkovi...)
Také to znamená vy - všichni, vy si píšete do sešitu.
Pod obrázek si napište slova: vykat, vykání.
Opak (červený křížek), napište slovo (někdo něco zná, umí).
Vy, milé děti toto už znáte, tak nezapomeňte ještě na žluté označení y,ý a modré i,í.

Na dalším obrázku je slovo vysoký, znamená například vysoký komín, skáče vysoko.
Pod obrázek napište: vysoko, výška, výš, vyšší, vysočina, Vyšehrad.
Opak x vížka (malá věžička), víš (něco znáš, umíš).

Další slovo výt znamená, když pes (vlk) vyje na měsíc nebo vlčice vyla na měsíc.
Opak x vít (plést věneček - Víla vila věneček).
vila - může být i velký dům
Vít(chlapecké jméno). Víte, že mám doma syna Vítka!

Milé děti, už víte z minulých vyjmenovaných slov, jak děláme zápisy. Když budete potřebovat poradit, tak každý , jak se se mnou zkontaktuje.
Když toto zvládnete, přečtěte si PS-koník str. 46 (obdélník si označte barevně). Už také víte jak.

V M si dopočítejte z uč.str.27/18 (6.-10. příklad) do školního sešitu.

Čtěte si z vlastní knihy. Nezapomeňte si psát do čtenářského deníku názvy knížek s krátkým textem a obrázkem.

Přeji hezký den!
Děkuji za hezké zprávy, e-maily, fotky!!!
Kosařová