Informace o učivu 8.4.

Dobrý den!
V Čj si procvičíte vyjmenovaná slova VÝSKAT, ZVYKAT, ŽVÝKAT. Doplňte si PS-koník str.47/1,3 (i modrý obdélník) a PS-chobotnice str.59/1,3,4 (i modrý obdélník).

Čtení z čítanky str.120-125 nebo z vlastní knihy.

Písanka str.17.

V M si dopočítejte list ze dne 6.-7.4. Pokud ho už máte a chcete si procvičit počítání, tak si můžete z přiložených obrázků vybrat a vypočítat do cvičného sešitu: doplňovačku na písemné sčítání, pyramidy lehčí nebo těžší obtížnosti, smyčku.

V Prv se pokuste přijít na tyto hádanky:
1.)Je to hlodavec. Má dlouhé uši a dlouhé zadní nohy. Umí dobře běhat. Žije v pelechu. Na podzim se na něj pořádají hony.
2.)Žije v lese, má dlouhý huňatý ocas. Při skocích ze stromu na strom je velmi čiperná. Bývá rezavá a černá. Často na nás shodí šišku.
3.)Říká se o ní, že je lstivá a chytrá. Živí se ptáky a savci. Má rezavý kožich a dlouhý huňatý ocas. Znáte ji z pohádky "O Budulínkovi".
4.)Je to savec, hmyzožravec. Jeho tělo je pokryto bodlinami. Je-li napaden, stáčí se do klubíčka. Jeho hlavním nepřítelem bývá zmije.
Určitě víte řešení!
Napište si názvy zvířat do sešitu a můžete i některé namalovat!

Z učebnice si přečtěte str.58-59 Rovnováha v přírodě, třeba tam na obrázku některé zvířátko z hádanek najdete. Když to zvládnete, domalujte si PS str.51/3.
Další informace o učivu budou až 14.4.

Přeji hezký den!
Kosařová

Fotogalerie