Učivo 25 5.

Splňte prosím vše z pracovních sešitů (tučně vyznačené), ostatní aktivity, které jsme dělali ve škole, nechávám na dobrovolnosti, vašich časových možnostech atd. (inspirace na procvičování).

Chci moc pochválit všechny děti, které dneska přišly do školy. Zatím velice pěkně vše zvládají (učivo, které bylo plněno v době karantény). Klobouk dolů před Vámi, rodiče!

Zdravím všechny děti, které zůstaly doma a posílám moc pozdravů! Jste šikulky, všichni! :-)

Vaše paní učitelka.

• opakování básnička - jak si mýt ruce
  • opakování abeceda - pracovní list, hra - vymýšlení slov na daná písmena (viz foto)
  • M - opakování sčítanec, sčítanec, součet,.... (viz foto), násobilka - lístečky (viz foto)
  • interaktivní tabule - opakování násobilka (www.skolakov.cz)
  • Počítáme zpaměti 21/81
  • M 30/1, 2, 3
  • ČJ - opakování tvrdé a měkké slabiky, u ú ů, ě, párové souhlásky, slovní druhy (ústně)
  • ČJ - 40/4, 12/4
  • BINGO - hra: děti napíší do okének libovolné násobky např. 7 a já potom říkám příklady, pokud mají výsledek příkladu v tabulce, šrktnou,... kdo jako první vyškrtá všechna okénka, křičí BINGO! :-), dá se hrát i na méně okének (třeba na 6). Je to možnost, jak hravě procvičovat násobilku. Můžete zkusit doma.
  • Písanka 33/hádanky, barvy duhy, opiš hádanku
  • PRV - opakování roční období (viz foto aktivita)