Český jazyk 6.B - IX. díl

Dobrý den, moji šesťáčci, posílám  po týdnu blok činností. Děkuji předem za jejich splnění!

1. MODRÁ UČEBNICE - do velkého mluvnického sešitu prosím zpracujte písemně cvičení 3/str. 120 a 4/120. Cvičení 1/119 pouze ústně. Písemně si také vypracovat výpisek o příslovečném určení místa (str. 122) - krémový text + 3 až 4 jednotlivé tučné příklady, o příslovečném určení času (str. 123) - krémový text + 3 až 4 jednotlivé tučné příklady, o příslovečném určení způsobu (str. 124) - krémový text + 3 až 4 jednotlivé tučné příklady 2ŽLUTÁ CVIČEBNICE - vyřešit si pouze cvičení 10ab/str. 41, a to na procvičení příslovečného určení. 3. LITERATURA - přečíst si jakoukoli ukázku ze slavné knížky Karla Poláčka - Bylo nás pět. + případně si pustit stejnojmenný TV seriál. Dále, kdo ještě tak neučinil, dokončovat výpisky z "PYŽAMA". Mějte se krásně! Váš Radek Mihulka