Český jazyk 6.B - X. díl

Dobrý den, moji šesťáčci, posílám  po týdnu blok činností. Děkuji předem za jejich splnění!

1. MLUVNICE - MODRÁ UČEBNICE - do velkého mluvnického sešitu prosím zpracujte písemně cvičení 2/str. 126. Cvičení 3/126 -127 "Trojský kůň" pouze ústně. Písemně si také vypracujte výpisek o přívlasku shodném (str. 125) - krémový text + 3 až 4 jednotlivé tučné příklady a o přívlastku neshodném (str. 126) - krémový text + 3 až 4 jednotlivé tučné příklady.  2. MLUVNICE - ŽLUTÁ CVIČEBNICE - vyřešit si pouze cvičení 2/str. 39, a to na procvičení přívlastku - klidně použij pomoc klíče řešení. 3. LITERATURA - přečíst si alespoň 2 pohádky ze slavné knížky Karla Čapka  - Devatero pohádek. Dále, kdo ještě tak neučinil, dokončovat výpisky z "PYŽAMA" - žánry poezie. Do literárního sešitu si dále nadepište nově  velký nadpis DRAMA - DIVADLO a pod nadpis si vypiš co nejvíc profesí, které znáš a které se pojí s fungováním a provozem divadla.

 Mějte se krásně! Váš Radek Mihulka