Tajemná výprava do knihovny

Ve středu jsme se vypravili do knihovny. Podle pokynů v zašifrované zprávě, kterou u nás zanechal holoubek, jsme hledali kdesi po výlohách další dopis, který by nás navedl dál. Dopis jsme nemohli najít, ale nakonec jej Matěj K. zahlédl svým ostřížím zrakem. Postupovali jsme tedy dle instrukcí z dopisu. Červené klubíčko nás zavedlo do oddělení knihovny pro dospělé. Potom jsme se všichni ocitli v tmavém tajuplném sklepení, ze kteréhož jsme se jen stěží vymotali - plni pavučin a pavouků za našimi krky. Posléze jsme nahlédli do skladu knih a nakonec jsme se paní knihovnici mohli pochlubit tím, jak ovládáme abecedu a jak už umíme číst. Nejlépe z nás četl ten den Ládík V. Nebyl však šikovný pouze on, ale i ostatní děti předvedly své znalosti a dovednosti. Děkujeme paní Škrochové za vždy naplňující programy.