8.třída - Mgr. Eliška Leopoldová

Seznam žáků

  • 8 TŘÍDA

Rozvrh hodin

 1. hodina2. hodina3. hodina4. hodina5. hodina6. hodina7. hodina8. hodina9. hodina
PondělíMČJLAJ/NJAJ/NJFRV
ÚterýČJLDTVTVAJ/NJCH
StředaČJLAJ/NJMZHV
ČtvrtekČJLMAJ/NJVVAJ/NJF
PátekZMCHOV/PVD

Aktuality třídy

ÚTERNÍ KONCERT

V úterý 10. dubna se zúčastníme koncertu v Kulturním klubu ve Skutči s názvem \"Hudba tančí staletími\". Vstupné 50,- Kč na osobu.

VELIKONČNÍ TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

Již sedmým rokem se na naší škole proměnily učebny druhého stupně v turnajové herny, ve kterých se letos opravdu žhavily mozky . . .

Velikonoční prázdniny

Příjemně si užijte velikonoční prázdniny!

A protože jsem vám nestihla dám tréninkový materiál na matematiku na nástěnku ve třídě, máte jej k dispozici na našich webovkách. Stačí si ve složce Pedagogický sbor najít moje jméno a rozklinout a pak najít vytýkání ;o)

Sejdeme se v úterý 3. dubna!

JARNÍ PRÁZDNINY

Připomínám jarní prázdniny, které jsou od pondělí 12. března do pátku 16. března.

Dnešní hodina matematiky...

Růžička s beruškami... byla opravdu jiná

TŘÍDNICKÁ HODINA V BŘEZNU

Z organizačních důvodů proběhne třídnická hodina až po jarních prázdninách, tedy v pondělí 19. března

OLYMPIÁDA V JAZYCE ANGLICKÉM

V okresním kole olympiády v anglickém jazyce reprezentovaly naši školu dvě dívky. Obě osmačky, Kateřina Burešová a Alžběta Doležalová, (již) předem věděly, co je čeká, protože již v loňském školním roce \\\"vybojovaly\\\" zlatou a stříbrnou medaili. Letos již soutěžily ve II. kategorii (8. + 9. třída). Nejprve pracovaly s poslechem, poté je ještě čekalo 2. kolo, a to rozhovor na předem nepřipravené téma. A jak to dopadlo? Bětce můžeme gratulovat k nejlepšímu ústnímu projevu ze všech zúčastněných a celkovému krásnému 8. místu (z 25 žáků), Káťa obsadila příčku nejvyšší a dovezla do naší školy cenný kov - zlato a postoupila do krajského kola. Oběma dívkám gratulujeme.

Jazykové soutěže Agyslingua

6. února 2018 se dvě žákyně naší školy - Kateřina Burešová z 8. A a Jana Pírková z 9. A - zúčastnily jazykové soutěže Agyslingua pořádané Anglickým gymnáziem, SOŠ a VOŠ, s. r. o. v Pardubicích. Děvčata soutěžila ve třech částech - v konverzaci na libovolné téma, poslechu a psaní. Kateřina Burešová se v kategorii A2 umístila na výborném 3. místě. Gratulujeme! Mezi jednotlivými částmi probíhala ještě soutěž na počítačích pořádaná společností onlinejazyky. I v této soutěži se Kateřina Burešová umístila na stupních vítězů, tentokrát na 2. místě. Soutěž se všem účastníkům velmi líbila, zvláště pak to, že žáky při čekání na jednotlivé kategorie a vyhlášení výsledků zabavili studenti střední školy různými aktivitami v anglickém jazyce.

Výprava do Ostravy aneb účast v U6

Tak to jsme my, naši soupeři, pan Ducháček a pan Rohlíček a obě paní učitelkyPaní učitelko! Pojedeme na U6? Tak tímto dotazem to začalo...

VÝPIS ZNÁMEK

V pátek 5. ledna 2018 bude žákům vydán výpis známek za II. čtvrtletí školního roku 2017/2018.

KONZULTAČNÍ DEN

Ve středu 10. ledna 2018 proběhne od 14:00 do 17:30 konzultační den.

Vánoční turnaj v deskových hrách

Vánoční turnaj v deskových hrách...

Vánoční prázdniny

Pohodové vánoční svátky a úsměvný vstup do roku 2018!

Ještě připomínám, že vánoční prázdniny končí v úterý 2. 1. 2018, což znamená, že se ve škole sejdeme hned ve středu 3. 1. 2018 (a počítejte se středečním rozvrhem!).

Do naší třídy běžně přijímáme nové spolužáky

Tentokrát nám přibyli žáci dva... Jeden bývá pouze na hodinách přírodopisu. Druhý chodí do školy spolu s \"Čonym\"...

VÁNOČNÍ PROJEKTOVÝ DEN 2. STUPNĚ

Ve středu se na naší škole učilo trochu netradičně. V každé třídě na žáky čekali dva vyučující se zajímavými tématy v podobě soutěží, tajenek, interaktivních či únikových her.

KONZULTAČNÍ DEN

Ve středu 8. listopadu od 14:00 do 17:30 se uskuteční konzultační den.

Hrošiáda

hVe středu 27.9.2017 se konalo podzimní kolo atletických závodů \\\\\\\"Hrošiáda\\\\\\\" v Hrochově Týnci. Stalo se na naší škole tradicí, že se účastníme každého jejího kola.Sportovci soutěží v 5 sportovních disciplínách a jsou rozděleni do 4 věkových kategorií.Mezi hlavní disciplíny patří skok, hod a běh(sprint a vytrvalost).Závěr vždy patří královské sportovní disciplíně a tím je štafeta 4x60m.

V letošním kole nás reprezentovali:

1.stupeň

Tereza Henychová 3.B, Alžběta Váňová 3.B, Michal Prouza 3.B,David Krčil 3.A, Vít Karafiát 5.B,Jan Müller 5.A,Tereza Peřinová 5.A, Anna Drobná 5.A

2.stupeň

Leona Novotná 7.,Tereza Veselá 7.,Vít Novák 7., Daniel Sršeň 7.,Adéla Burešová 8.,Michaela Uličná 8.,Ondřej Sodomka 9.,Tomáš Vobejda 9.

Oba tyto týmy získaly ten nejcennější kov-zlato. Všem sportovcům blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

ANGLICKÉ DIVADLO

V pondělí 23. října se žáci zúčastní divadelního představení v anglickém jazyce v Luži. Vstupné 60 Kč.

Biatlon v ZATRE

O víkendu 22. až 24. 10. se pětice našich žáků zúčastnila Biatlonu v ZATRE, které se letos uskutečnilo v Praze...

Připomínám SRPDŠ již tento čtvrtek od 15.00

Připomínám SRPDŠ již tento čtvrtek od 15.00, setkání rodičů s paní učitelkou třídní...

ZAČÍNÁME V PONDĚLÍ 4. ZÁŘÍ

V pondělí se po prázdninách sejdeme nejpozději v 7:55 . . .

TECHNOPLANETA, velmi úspěšná účast

TECHNOPLANETA, velmi úspěšná účast Letos se naše škola účastnila této šifrovací hry již pojedenácté. Je to hra, která prověří mnohé . . .

NA VÝLETĚ V KUTNÉ HOŘE

... byla spousta zážitků! Však si počtěte:

ŠKOLNÍ VÝLET DO KUTNÉ HORY již tento pátek

V pátek 2. června 2017 se zúčastníme školního výletu 7. třídy do Kutné Hory, kde máme objednanou projížďku na bobové dráze a návštěvu Muzea stříbra s prohlídkou středověkého dolu.

Sraz účastníků je v 6:45 na nádraží ve Žďárci u Skutče, vlak odjíždí v 7:00 směr Pardubice.

S sebou si vezmeme svačinu a pití na celý den, vhodné oblečení, pokrývku hlavy, vhodnou obuv (zejména do středověkého dolu s plnou patou a plnou špičkou).

Obědy ve školní jídelně si musí ODHLÁSIT KAŽDÝ SÁM!!!

POSLEDNÍ VAŘENÍ

V pondělí 15. května jsme si vyzkoušeli naposledy přípravu jídla. Chlapci se postarali o frankfurtskou polévku a slečny o smažený sýr s vařeným bramborem a o prostření stolu. Příští hodina bude už věnována závěrečnému úklidu.

CELOSTÁTNÍ FINÁLE

V minulém vydání jsme Vás informovali o účasti našich žáků v soutěžích Finanční gramotnost a Tuta Via Vitae. Družstvům ve složení DENISA PUDILOVÁ, VERONIKA VODIČKOVÁ a ŠTĚPÁN VAŠEK (9. ročník) pro Finanční gramotnost a LUCIE KUČEROVÁ, MICHAELA ULIČNÁ a MATOUŠ BOHATÝ (7. ročník) pro Tuta Via Vitae se podařilo vyhrát ve své kategorii krajská kola a postoupit do republikového finále. V úterý 25. dubna a ve čtvrtek 27. dubna žáci soutěžili v refektáři Emauzského opatství v Praze s dalšími týmy o co nejlepší umístění. Oba týmy skončily na krásných 13. místech. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Ludmila Drobná

Školní výlet 7. třídy, informace před výletem

Hurá do Kutné Hory!

BRAMBOROVÁ POLÉVKA A PALACINKY

Co bude dnes k druhému obědu?

BRAMBORÁKY

Po delší době se jedna ze skupin dostala opět do kuchyňky. Téma znělo: BRAMBORÁKY.

Lyžařský výcvik- pátek 20.1.2017

lBohužel už odjíždíme. Jedeme domů.

Lyžařský výcvik-čtvrtek 19.1. 2017

lČtvrtek byl ze všech dnů nejhezčí. Sluníčko svítilo již od rána a doprovázelo nás celý den. Dopoledne jsme volně sjížděli sjezdovky, připravovali jsme se na odpolední závod. Po obědě jsme si rozdali startovací čísla a závod ve slalomu mohl začít.

Večerní program byl ve znamení hodnocení celého lyžařského týdne, odměn, vzpomínání na naše lyžařské začátky a loučení. Bylo to tu fajn, budeme rádi vzpomínat.

Lyžařský výcvik - středa 18.1.

hMrazivé dopoledne i odpoledne nás provázelo po celou dobu lyžování.Výhledy do krajiny byly uchvacující.Všichni jsme pilovali techniku lyžování.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:čočková polévka,rajská omáčka,knedlík,mleté maso

Večeře:zapékané brambory

Večerní program:přednáška člena horské služby

Lyžařský výcvik- úterý 17.1.2017

hOdpočinkový den.

Dopoledne jsme podnikli procházku po okolí. Užívali jsme si hojnosti sněhu. Odpoledne jsme odjeli do krytého bazénu do Šumperku, kde jsme ve vodě a v páře relaxovali.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:frankfurtská polévka,přírodní vepřový plátek,brambor

Večeře:kynuté borůvkové knedlíky

Večerní program:hra Kostky,oslava 13.narozenin Bětky Doležalové, diskotéka

Lyžařský výcvik - neděle 15.1.2017

hNedělní dopoledne bylo slunečné, ze sedačkové lanovky jsme obdivovali okolní okouzlující krajinu. Odpoledne se však zatáhlo a hustě padal sníh.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:zeleninová polévka,segedínský guláš a houskový knedlík

Večeře:šišky s mákem

Druhá večeře:sýrová pomazánka a pečivo

Večerní program:turnaj v dubblíkách, video lyžařské techniky

Lyžařský výcvik - sobota 14.1.2017

hDnes celý den padal hustě sníh.Ráno jsme se rozdělili do 3 družstev.1.družstvo- pan učitel Salát, 2.družstvo- pan učitel Mihulka, 3.družstvo -pan učitel Jelínek a paní učitelka Bezdíčková.

Dopoledne i odpoledne první a druhé družstvo sjíždělo červené sjezdovky v areálu.

Třetí družstvo se nejdříve učilo jednoduché lyžařské úkony(např.chůzi,obraty,brzdu v pluhu).Odpoledne všichni vyjížděli sjezdovku na vleku, sjížděli pluhem a zatáčeli. Všichni udělali veliké pokroky.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:hovězí polévka,boloňské špagety

Večeře:rizoto s kuřecím masem

Druhá večeře:vajíčková pomazánka a pečivo

Večerní program:turnaj v piškvorkách

Závěrečné doplňující informace o LVZ

Odjezd: pátek 13. ledna 2017 v 16:30 hod. od budovy školy ZŠ Smetanova Skuteč. (V 16:30 h. příjezd autobusu - následné naložení zavazadel, odevzdání příslušných potvrzení,...., - odjezd v cca17:00 h.) Příjezd: pátek 20. ledna 2017 mezi 13:30 hod. až 14:30 hod. k budově školy – odtud samostatný rozchod. Po příjezdu na chatu Štvanice začínáme stravování VEČEŘÍ (cca: v 19:30 hod.). V den odjezdu končíme OBĚDEM.

Před odjezdem na LVZ každý žák předá v autobuse učiteli: průkazku pojištěnce, očkovací průkaz, vyplněné prohlášení o bezinfekčnosti dítěte a dále potvrzení o seřízení vázání --- pokud již tak neučinil.

Připomínám, že v rámci odpočinkového dne navštívíme plavecký bazén. Proto je nutné, aby si žáci nezapomněli s sebou přibalit plavky.

Dále by bylo dobré, aby žák měl na cestování lyže svázané a s sebou jeden velký batoh, než několik malých igelitových tašek!!!!

Vedoucí LVZ Mgr. Petr Salát