9.třída - Mgr. Eliška Leopoldová

Seznam žáků

 • 8 TŘÍDA

Rozvrh hodin

 1. hodina2. hodina3. hodina4. hodina5. hodina6. hodina7. hodina8. hodina9. hodina
PondělíMAJ/NJČJLFZD
ÚterýMČJLTVTVINF I.CHINF II.
StředaČJLMAJ/NJAJ/NJVVVV
ČtvrtekAJ/NJMZČJAJ/NJOVPV
PátekČJLCHAJ/NJDF

Aktuality třídy

Na rozloučení...

Za dnešní milé rozloučení děkuji a přidávám ještě jedno přání . . .

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ VYSVĚDČENÍ

Dovolujeme si Vás pozvat na závěrečné rozloučení s žáky devátého ročníku, které se uskuteční ve středu 26. června 2019 od 9:00 v obřadní síni Městského úřadu ve Skutči.

POKOŘILI JSME KOKOŘÍN!

Ve čtvrtek 20. června jsme se úspěšně vrátili z výpravy do kokořínských lesů, kopců a údolí. V poměrně náročném terénu jsme dokázali zdolat i samotný hrad Kokořín a pak si užít i příjemný večer u ohně a s kytarou.

Z postřehů účastníků . . .

Finále TECHNOPLANETY

proběhlo ve čtvrtek 6. 6. v Divoké Šárce v Praze. Do finále jsme postoupili a do Prahy se vydali. I když se děvčatům podařilo úvodní šifru vyřešit jako prvním, hned se jim podařilo zabloudit, a tak k další šifře dorazily již s menším zpožděním. Dalším zádrhelem se stalo setkání s robotem, kterého rozhýbat požadovaným směrem nebylo pro účastníky bez znalostí základů programování úplně nejjednodušší. Přes všechny peripetie nakonec děvčatům do cíle chyběla už jen jedna šifra, kterou nestihly do ukončení hry vyřešit. I tak se umístily na krásném 25. místě! A jejich postřehy...

Výlet KOKOŘÍNSKO

Předpokládané náklady jsou:

ubytování 180,- Kč na osobu a noc (2x)

polopenze 140,- Kč na osobu a den (2x)

doprava cca 60,- Kč na osobu a cestu (2x)

vstupné do hradu 50,- Kč na osobu

Minimální náklady jsou 810,- Kč.

Výbava na výlet...

UČEBNICE 9. ROČNÍK

Český jazyk;Čítanka;Fyzika;Tabulky;Matematika a.;Matematika g.;Současný svět;Dějepis;Přírodopis;Základy chemie 2;PS Základy chemie 2.;Němčina 2.;Project 3.

Pojedem do pivovaru

V pátek 7. června se zúčastníme Exkurze do pivovaru Hlinsko (vstupné 30,-Kč) a tanečního vystoupení MFC Hlinsko (vstupné 30,-Kč). Společný odjezd je z náměstí ve Skutči v 8:10, sraz v 7:55 tamtéž. Předpokládaný návrat je ve 13:01 na náměstí ve Skutči. S sebou svačinu a pití na celý den, na sebe vhodné oblečení. Odhlásit obědy ve školní jídelně dle svého uvážení. Náklady na dopravu do 60,- Kč. Pedagogický doprovod bude konat Mgr. Eliška Leopoldová.

Jak bylo u vojáků...

... z mého pohledu přelidněno! Ale jinak hezky. Na začátku mě zamrzela informace, že už pro nás není průvodce. Nakonec se to ale ukázalo jako drobná výhoda. A postřehy dalších účastníků jsou:

TÝDNY MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ - \"HOAX. CZ\"

Ve dnech od 20. května do 28. června 2019 probíhá další ročník akce Týdny mediálního vzdělávání, do kterého jsme se letos také zapojili. Ve čtvrtek 30. května nás navštívila společnost \"Hoax.cz\". Žáci druhého stupně byli seznámeni nejen s problematikou poplašných zpráv - hoaxů, ale také s různými typy internetových podvodů.

Den otevřených dveří - Den dětí u Armády ČR v Pardubicích

V pátek 31. května zúčastníme Dne dětí v Pardubicích organizovaného Armádou ČR v prostorách kasáren letiště Pardubice...

VÝLET DO ČNB

Ráno 14. května 2019 jsme si museli přivstat, abychom stihli vlak ze Žďárce do Pardubic. Už před 7. hodinou ranní se na nádraží začali hromadit žáčci, i učitelé dorazili. Jela s námi paní učitelka Drobná a jako náhrada za paní učitelku Leopoldovou s námi byl pan učitel Mihulka Vystoupili jsme na hlavním nádraží v Praze, a protože jsme měli dost času, nezamířili jsme rovnou k ČNB, ale zastavili jsme se ještě na Václavském náměstí a v Paláci Lucerna. Než jsme došli do ČNB, měli jsme ještě šanci sníst něco ze svých zásob a zkontrolovat si kapsy, jestli v nich nemáme zapomenutý nějaký nůž. Naštěstí s sebou nůž nikdo neměl, a tak jsme se na prohlídku dostali všichni. Byla to pro nás čest pohybovat se v tak důležitých prostorách. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí, mohli jsme si prohlédnout nespočet starých i nových bankovek, pravých i padělaných, českých i z ciziny. Měli jsme dokonce tu příležitost potěžkat si cihličku ze zlata, což jednou rukou zvládl jen opravdový borec. Naše prohlídka ČNB byla u konce a následovala objednaná prohlídka starou Prahou. S paní průvodkyní jsme prošli mnoha uličkami a zaposlouchaní do výkladů o všech různých historických památkách jsme najednou stanuli před Orlojem. Vyslechli jsme si pár pověstí, historických faktů a zajímavostí a než jsme se nadáli, byl tu čas jet domů. Kateřina Burešová, 9. třída

ÚTERNÍ ÚPRAVA ROZVRHU

V úterý 2. dubna bude výuka z organizačních důvodů ukončena pro všechny žáky po 6. vyučovací hodině, tedy ve 13:15.

TONDA OBAL NA CESTÁCH

Ve středu 13. 3. naši školu navštívili lektoři s programem Tonda Obal na cestách. Žáci se během jedné vyučovací hodiny učili třídit odpady a dozvěděli se o jejich dalším využití. Nejmladší žáčci se učili rozeznávat základní druhy odpadu, ujasnili si, co patří do barevných popelnic, které jsou běžně na ulicích a seznámili se s několika recyklovanými výrobky. Starší žáci se seznámili s fungováním sběrného dvora, skládky a spalovny. Zkusili si třídění všech druhů odpadu, podívali se na video ukázky ze zpracování odpadů a zjistili, jaké výrobky lze z recyklovaných materiálů vytvořit.

KONZULTAČNÍ DEN 10. 4. 2019

Ve středu 10. dubna se koná konzultační den od 15:00 do 17:30.

VÁNOČNÍ TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH, Praha 18. 12. 2018

Stejně jako v řadě předchozích let se i letos v půlce prosince vydala výprava z naší školy na cestu do Prahy...

VÝPIS ZNÁMEK

V pátek 11. ledna dostanou žáci výpis známek za 2. čtvrtletí tohoto školního roku.

Konzultační den v lednu

Ve středu 16. ledna proběhne konzultační den od 15:00 do 17:30

Byli jsme na exkurzi v elektrárnách

Den 30. 11. byl snad první den za školní rok 2018/2019, kdy se žáci 9. a 8. tříd těšili do školy – protože do školy jakoby vůbec nešli...

EXKURZE DO ELEKTRÁREN

V pátek 30. listopadu se žáci devátého a osmého ročníku naší školy zúčastní exkurze do jaderné elektrárny Dukovany a vodní elektrárny Dalešice . . .

KONZULTAČNÍ DEN 7.11.2018

Ve středu 7.11.2018 se od 15.00 hod. koná konzultační den. Nepřítomni: Mgr. Michaela Bohatá - nemoc, Mgr. Štěpán Doležal - účast na školní akci

ÚVODNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA

V pondělí 22. října od 15:30 se uskuteční úvodní třídní schůzka rodičů devátého ročníku spojená s informacemi o přijímacím řízení na střední školy

9.třída

fZačíná poslední rok na této škole.

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

Zahájíme v pondělí 3. září, a protože v tento den spolu pobudeme celé 4 vyučovací hodiny (konec v 11:30), vezměte si s sebou dostatek jídla i tekutin a samozřejmě psací potřeby a nějaký ten blok nebo zápisník na zapsání prvních DŮLEŽITÝCH informací. Letos jich bude opravdu mnoho.

Těším se na vás!

Třídní schůzka

Ve středu 6. června proběhne poslední třídní schůzka - setkání rodičů s třídní učitelkou. Setkání zahájíme ve 14:30.

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2018 - 2019

Nový školní rok 2018 - 2019 začne v pondělí 3. září 2018.
 • 1. - 2. třída do 9:30 hod.
 • 3. - 5. třída do 10:35 hod.
 • 6. - 9. třída do 11:30 hod.
 • V SOUČASNÉ CHVÍLI PROBÍHAJÍCÍ TURISTICKÝ KURZ

  Tak už si užíváme třetí den v \"ráji\"...

  ÚTERNÍ KONCERT

  V úterý 10. dubna se zúčastníme koncertu v Kulturním klubu ve Skutči s názvem \"Hudba tančí staletími\". Vstupné 50,- Kč na osobu.

  VELIKONČNÍ TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

  Již sedmým rokem se na naší škole proměnily učebny druhého stupně v turnajové herny, ve kterých se letos opravdu žhavily mozky . . .

  Velikonoční prázdniny

  Příjemně si užijte velikonoční prázdniny!

  A protože jsem vám nestihla dám tréninkový materiál na matematiku na nástěnku ve třídě, máte jej k dispozici na našich webovkách. Stačí si ve složce Pedagogický sbor najít moje jméno a rozklinout a pak najít vytýkání ;o)

  Sejdeme se v úterý 3. dubna!

  JARNÍ PRÁZDNINY

  Připomínám jarní prázdniny, které jsou od pondělí 12. března do pátku 16. března.

  Dnešní hodina matematiky...

  Růžička s beruškami... byla opravdu jiná

  TŘÍDNICKÁ HODINA V BŘEZNU

  Z organizačních důvodů proběhne třídnická hodina až po jarních prázdninách, tedy v pondělí 19. března

  OLYMPIÁDA V JAZYCE ANGLICKÉM

  V okresním kole olympiády v anglickém jazyce reprezentovaly naši školu dvě dívky. Obě osmačky, Kateřina Burešová a Alžběta Doležalová, (již) předem věděly, co je čeká, protože již v loňském školním roce \\\"vybojovaly\\\" zlatou a stříbrnou medaili. Letos již soutěžily ve II. kategorii (8. + 9. třída). Nejprve pracovaly s poslechem, poté je ještě čekalo 2. kolo, a to rozhovor na předem nepřipravené téma. A jak to dopadlo? Bětce můžeme gratulovat k nejlepšímu ústnímu projevu ze všech zúčastněných a celkovému krásnému 8. místu (z 25 žáků), Káťa obsadila příčku nejvyšší a dovezla do naší školy cenný kov - zlato a postoupila do krajského kola. Oběma dívkám gratulujeme.

  Jazykové soutěže Agyslingua

  6. února 2018 se dvě žákyně naší školy - Kateřina Burešová z 8. A a Jana Pírková z 9. A - zúčastnily jazykové soutěže Agyslingua pořádané Anglickým gymnáziem, SOŠ a VOŠ, s. r. o. v Pardubicích. Děvčata soutěžila ve třech částech - v konverzaci na libovolné téma, poslechu a psaní. Kateřina Burešová se v kategorii A2 umístila na výborném 3. místě. Gratulujeme! Mezi jednotlivými částmi probíhala ještě soutěž na počítačích pořádaná společností onlinejazyky. I v této soutěži se Kateřina Burešová umístila na stupních vítězů, tentokrát na 2. místě. Soutěž se všem účastníkům velmi líbila, zvláště pak to, že žáky při čekání na jednotlivé kategorie a vyhlášení výsledků zabavili studenti střední školy různými aktivitami v anglickém jazyce.

  Výprava do Ostravy aneb účast v U6

  Tak to jsme my, naši soupeři, pan Ducháček a pan Rohlíček a obě paní učitelkyPaní učitelko! Pojedeme na U6? Tak tímto dotazem to začalo...

  VÝPIS ZNÁMEK

  V pátek 5. ledna 2018 bude žákům vydán výpis známek za II. čtvrtletí školního roku 2017/2018.

  KONZULTAČNÍ DEN

  Ve středu 10. ledna 2018 proběhne od 14:00 do 17:30 konzultační den.

  Vánoční turnaj v deskových hrách

  Vánoční turnaj v deskových hrách...

  Vánoční prázdniny

  Pohodové vánoční svátky a úsměvný vstup do roku 2018!

  Ještě připomínám, že vánoční prázdniny končí v úterý 2. 1. 2018, což znamená, že se ve škole sejdeme hned ve středu 3. 1. 2018 (a počítejte se středečním rozvrhem!).

  Do naší třídy běžně přijímáme nové spolužáky

  Tentokrát nám přibyli žáci dva... Jeden bývá pouze na hodinách přírodopisu. Druhý chodí do školy spolu s \"Čonym\"...

  VÁNOČNÍ PROJEKTOVÝ DEN 2. STUPNĚ

  Ve středu se na naší škole učilo trochu netradičně. V každé třídě na žáky čekali dva vyučující se zajímavými tématy v podobě soutěží, tajenek, interaktivních či únikových her.

  KONZULTAČNÍ DEN

  Ve středu 8. listopadu od 14:00 do 17:30 se uskuteční konzultační den.

  Hrošiáda

  hVe středu 27.9.2017 se konalo podzimní kolo atletických závodů \\\\\\\"Hrošiáda\\\\\\\" v Hrochově Týnci. Stalo se na naší škole tradicí, že se účastníme každého jejího kola.Sportovci soutěží v 5 sportovních disciplínách a jsou rozděleni do 4 věkových kategorií.Mezi hlavní disciplíny patří skok, hod a běh(sprint a vytrvalost).Závěr vždy patří královské sportovní disciplíně a tím je štafeta 4x60m.

  V letošním kole nás reprezentovali:

  1.stupeň

  Tereza Henychová 3.B, Alžběta Váňová 3.B, Michal Prouza 3.B,David Krčil 3.A, Vít Karafiát 5.B,Jan Müller 5.A,Tereza Peřinová 5.A, Anna Drobná 5.A

  2.stupeň

  Leona Novotná 7.,Tereza Veselá 7.,Vít Novák 7., Daniel Sršeň 7.,Adéla Burešová 8.,Michaela Uličná 8.,Ondřej Sodomka 9.,Tomáš Vobejda 9.

  Oba tyto týmy získaly ten nejcennější kov-zlato. Všem sportovcům blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

  ANGLICKÉ DIVADLO

  V pondělí 23. října se žáci zúčastní divadelního představení v anglickém jazyce v Luži. Vstupné 60 Kč.

  Biatlon v ZATRE

  O víkendu 22. až 24. 10. se pětice našich žáků zúčastnila Biatlonu v ZATRE, které se letos uskutečnilo v Praze...

  Připomínám SRPDŠ již tento čtvrtek od 15.00

  Připomínám SRPDŠ již tento čtvrtek od 15.00, setkání rodičů s paní učitelkou třídní...

  ZAČÍNÁME V PONDĚLÍ 4. ZÁŘÍ

  V pondělí se po prázdninách sejdeme nejpozději v 7:55 . . .

  TECHNOPLANETA, velmi úspěšná účast

  TECHNOPLANETA, velmi úspěšná účast Letos se naše škola účastnila této šifrovací hry již pojedenácté. Je to hra, která prověří mnohé . . .

  NA VÝLETĚ V KUTNÉ HOŘE

  ... byla spousta zážitků! Však si počtěte:

  ŠKOLNÍ VÝLET DO KUTNÉ HORY již tento pátek

  V pátek 2. června 2017 se zúčastníme školního výletu 7. třídy do Kutné Hory, kde máme objednanou projížďku na bobové dráze a návštěvu Muzea stříbra s prohlídkou středověkého dolu.

  Sraz účastníků je v 6:45 na nádraží ve Žďárci u Skutče, vlak odjíždí v 7:00 směr Pardubice.

  S sebou si vezmeme svačinu a pití na celý den, vhodné oblečení, pokrývku hlavy, vhodnou obuv (zejména do středověkého dolu s plnou patou a plnou špičkou).

  Obědy ve školní jídelně si musí ODHLÁSIT KAŽDÝ SÁM!!!

  POSLEDNÍ VAŘENÍ

  V pondělí 15. května jsme si vyzkoušeli naposledy přípravu jídla. Chlapci se postarali o frankfurtskou polévku a slečny o smažený sýr s vařeným bramborem a o prostření stolu. Příští hodina bude už věnována závěrečnému úklidu.

  CELOSTÁTNÍ FINÁLE

  V minulém vydání jsme Vás informovali o účasti našich žáků v soutěžích Finanční gramotnost a Tuta Via Vitae. Družstvům ve složení DENISA PUDILOVÁ, VERONIKA VODIČKOVÁ a ŠTĚPÁN VAŠEK (9. ročník) pro Finanční gramotnost a LUCIE KUČEROVÁ, MICHAELA ULIČNÁ a MATOUŠ BOHATÝ (7. ročník) pro Tuta Via Vitae se podařilo vyhrát ve své kategorii krajská kola a postoupit do republikového finále. V úterý 25. dubna a ve čtvrtek 27. dubna žáci soutěžili v refektáři Emauzského opatství v Praze s dalšími týmy o co nejlepší umístění. Oba týmy skončily na krásných 13. místech. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

  Mgr. Ludmila Drobná

  Školní výlet 7. třídy, informace před výletem

  Hurá do Kutné Hory!

  BRAMBOROVÁ POLÉVKA A PALACINKY

  Co bude dnes k druhému obědu?

  BRAMBORÁKY

  Po delší době se jedna ze skupin dostala opět do kuchyňky. Téma znělo: BRAMBORÁKY.

  Lyžařský výcvik- pátek 20.1.2017

  lBohužel už odjíždíme. Jedeme domů.

  Lyžařský výcvik-čtvrtek 19.1. 2017

  lČtvrtek byl ze všech dnů nejhezčí. Sluníčko svítilo již od rána a doprovázelo nás celý den. Dopoledne jsme volně sjížděli sjezdovky, připravovali jsme se na odpolední závod. Po obědě jsme si rozdali startovací čísla a závod ve slalomu mohl začít.

  Večerní program byl ve znamení hodnocení celého lyžařského týdne, odměn, vzpomínání na naše lyžařské začátky a loučení. Bylo to tu fajn, budeme rádi vzpomínat.

  Lyžařský výcvik - středa 18.1.

  hMrazivé dopoledne i odpoledne nás provázelo po celou dobu lyžování.Výhledy do krajiny byly uchvacující.Všichni jsme pilovali techniku lyžování.

  Snídaně:švédské stoly

  Oběd:čočková polévka,rajská omáčka,knedlík,mleté maso

  Večeře:zapékané brambory

  Večerní program:přednáška člena horské služby

  Lyžařský výcvik- úterý 17.1.2017

  hOdpočinkový den.

  Dopoledne jsme podnikli procházku po okolí. Užívali jsme si hojnosti sněhu. Odpoledne jsme odjeli do krytého bazénu do Šumperku, kde jsme ve vodě a v páře relaxovali.

  Snídaně:švédské stoly

  Oběd:frankfurtská polévka,přírodní vepřový plátek,brambor

  Večeře:kynuté borůvkové knedlíky

  Večerní program:hra Kostky,oslava 13.narozenin Bětky Doležalové, diskotéka

  Lyžařský výcvik - neděle 15.1.2017

  hNedělní dopoledne bylo slunečné, ze sedačkové lanovky jsme obdivovali okolní okouzlující krajinu. Odpoledne se však zatáhlo a hustě padal sníh.

  Snídaně:švédské stoly

  Oběd:zeleninová polévka,segedínský guláš a houskový knedlík

  Večeře:šišky s mákem

  Druhá večeře:sýrová pomazánka a pečivo

  Večerní program:turnaj v dubblíkách, video lyžařské techniky

  Lyžařský výcvik - sobota 14.1.2017

  hDnes celý den padal hustě sníh.Ráno jsme se rozdělili do 3 družstev.1.družstvo- pan učitel Salát, 2.družstvo- pan učitel Mihulka, 3.družstvo -pan učitel Jelínek a paní učitelka Bezdíčková.

  Dopoledne i odpoledne první a druhé družstvo sjíždělo červené sjezdovky v areálu.

  Třetí družstvo se nejdříve učilo jednoduché lyžařské úkony(např.chůzi,obraty,brzdu v pluhu).Odpoledne všichni vyjížděli sjezdovku na vleku, sjížděli pluhem a zatáčeli. Všichni udělali veliké pokroky.

  Snídaně:švédské stoly

  Oběd:hovězí polévka,boloňské špagety

  Večeře:rizoto s kuřecím masem

  Druhá večeře:vajíčková pomazánka a pečivo

  Večerní program:turnaj v piškvorkách

  Závěrečné doplňující informace o LVZ

  Odjezd: pátek 13. ledna 2017 v 16:30 hod. od budovy školy ZŠ Smetanova Skuteč. (V 16:30 h. příjezd autobusu - následné naložení zavazadel, odevzdání příslušných potvrzení,...., - odjezd v cca17:00 h.) Příjezd: pátek 20. ledna 2017 mezi 13:30 hod. až 14:30 hod. k budově školy – odtud samostatný rozchod. Po příjezdu na chatu Štvanice začínáme stravování VEČEŘÍ (cca: v 19:30 hod.). V den odjezdu končíme OBĚDEM.

  Před odjezdem na LVZ každý žák předá v autobuse učiteli: průkazku pojištěnce, očkovací průkaz, vyplněné prohlášení o bezinfekčnosti dítěte a dále potvrzení o seřízení vázání --- pokud již tak neučinil.

  Připomínám, že v rámci odpočinkového dne navštívíme plavecký bazén. Proto je nutné, aby si žáci nezapomněli s sebou přibalit plavky.

  Dále by bylo dobré, aby žák měl na cestování lyže svázané a s sebou jeden velký batoh, než několik malých igelitových tašek!!!!

  Vedoucí LVZ Mgr. Petr Salát