9.třída - Mgr. Petr Salát

Seznam žáků

  • 9 TŘÍDA

Rozvrh hodin

 1. hodina2. hodina3. hodina4. hodina5. hodina6. hodina7. hodina8. hodina9. hodina
PondělíČJLAJMCH/NJZVVVV
ÚterýDF/NJPŘ/CHMČJLINF/F
StředaMCH/INFNJ/PŘČJLAJPV
ČtvrtekF/CHZNJ/FČJLOVD
PátekČJLNJ/AJMAJ/NJTVTV

Aktuality třídy

ŽULOVÁ STEZKA

V úterý 12. června se vydají na Žulovou stezku žáci 8. a 9. ročníku. Komentovaná prohlídka 30 Kč.

VELIKONČNÍ TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

Již sedmým rokem se na naší škole proměnily učebny druhého stupně v turnajové herny, ve kterých se letos opravdu žhavily mozky . . .

Jazykové soutěže Agyslingua

6. února 2018 se dvě žákyně naší školy - Kateřina Burešová z 8. A a Jana Pírková z 9. A - zúčastnily jazykové soutěže Agyslingua pořádané Anglickým gymnáziem, SOŠ a VOŠ, s. r. o. v Pardubicích. Děvčata soutěžila ve třech částech - v konverzaci na libovolné téma, poslechu a psaní. Kateřina Burešová se v kategorii A2 umístila na výborném 3. místě. Gratulujeme! Mezi jednotlivými částmi probíhala ještě soutěž na počítačích pořádaná společností onlinejazyky. I v této soutěži se Kateřina Burešová umístila na stupních vítězů, tentokrát na 2. místě. Soutěž se všem účastníkům velmi líbila, zvláště pak to, že žáky při čekání na jednotlivé kategorie a vyhlášení výsledků zabavili studenti střední školy různými aktivitami v anglickém jazyce.

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Adéla Burešová z 9. třídy obsadila 3. místo v okresním kole Olympiády v českém jazyce, soutěž se konala v Domě dětí a mládeže v Chrudimi 29. 1. 2018. V konkurenci 36 účastníků získala 34 bodů, a to pouhé 2 body ztráty na 2 gymnazisty z Chrudimi. Postoupila do krajského kola, které se koná 4. 4. 2018 v Pardubicích. Gratulujeme!

OKRESNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

Ve středu 24. ledna se Adéla Burešová a Radek Janáček zúčastnili okresního kola Matematické olympiády. Nervozitu zvládli skvěle. Adéla Burešová se umístila na 1. místě a Radek Janáček na 2. místě. Pro oba to tedy znamená postup do krajského kola, které se uskuteční v úterý 27. března 2018 v Pardubicích.

FOCENÍ 9. TŘÍDY

V pátek 16. února 2018 proběhne focení 9. třídy.

VÝPIS ZNÁMEK

V pátek 5. ledna 2018 bude žákům vydán výpis známek za II. čtvrtletí školního roku 2017/2018.

KONZULTAČNÍ DEN

Ve středu 10. ledna 2018 proběhne od 14:00 do 17:30 konzultační den.

HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA

je soutěž určená zejména žákům devátého ročníku základních škol. I letos jsme uskutečnili školní kolo, kterým nejlépe prošli Adéla Burešová, Radek Janáček a Denisa Javůrková. Všechna tři žhavá želízka jsme dopravili do Pardubic na místní SPŠCH, kde se konalo regionální kolo. Nejlépe se umístila Adéla Burešová na krásném 52. místě! GRATULUJEME!!! Na postup do finále to sice nestačilo, neboť postupuje pouze prvních 30 nejlepších účastníků, ale umístění v první stovce z necelých ??? set, je velmi pěkné.

EXKURZE - MALÁ VODNÍ ELEKTRÁRNA V HRADCI KRÁLOVÉ

Ve čtvrtek 16. 11. jsme se vypravili za poznáním do malé vodní elektrárny Hučák, která se nachází na jezu řeky Labe. Exkurze zahrnovala filmovou projekci alternativních zdrojů energie, prohlídku historických částí této již přes sto let fungující elektrárny a interaktivní výstavní část, ve které bylo možné rozjíždět vozíky pomocí světelné energie, větrem pohánět plachetnici nebo vyvolat vlnobití, či pozorovat kouřové tornádo. Po mostě u elektrárny jsme prošli k Obřímu akváriu, ve kterém byl k vidění model deštného pralesa a tropické ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky – opravdu fascinující zážitek.

VÁNOČNÍ PROJEKTOVÝ DEN 2. STUPNĚ

Ve středu se na naší škole učilo trochu netradičně. V každé třídě na žáky čekali dva vyučující se zajímavými tématy v podobě soutěží, tajenek, interaktivních či únikových her.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

V úterý 5. 12. se to v deváté třídě hemžilo čerty, anděly a nechyběli ani dva Mikuláši. Během 2 vyučovacích hodin navštívili všechny třídy na naší škole a za básničku či písničku rozdávali nadílku. Během dopoledne ještě stačili navštívit místní Mateřskou školu, Osady Ležáků.

Chemici z nás asi nebudou

... ale barvičky při pokusech jsou fajn

PROJEKT ISŠT VYSOKÉ MÝTO

Ve středu 22. listopadu se žáci navštíví v rámci projektu ISŠT Vysoké Mýto.

EXKURZE - MALÁ VODNÍ ELEKTRÁRNA V HRADCI KRÁLOVÉ

Ve čtvrtek 16. listopadu se žáci zúčastní exkurze v malé vodní elektrárně v Hradci Králové.

TECHNICKÁ OLYMPIÁDA NA ISŠT VYSOKÉ MÝTO

Ve středu 8. listopadu se vybraní žáci zúčastní Technické olympiády na ISŠT Vysoké Mýto.

TECHNICKÁ OLYMPIÁDA NA SPŠ CHRUDIM

V pondělí 6. listopadu se vybraní žáci zúčastní Technické olympiády na SPŠ Chrudim.

KONZULTAČNÍ DEN

Ve středu 8. listopadu od 14:00 do 17:30 se uskuteční konzultační den.

BURZA STŘEDNÍCH ŠKOL

V úterý 24. října se žáci 9. ročníku mohou zúčastnit Burzy středních škol v Chrudimi.

SRPDŠ

Ve středu 18. října od 15 hodin se koná SRPDŠ s informacemi pana učitele Mgr. Radka Mihulky, výchovného poradce naší školy kvůli volbě povolání.

Hrošiáda

hVe středu 27.9.2017 se konalo podzimní kolo atletických závodů \\\\\\\"Hrošiáda\\\\\\\" v Hrochově Týnci. Stalo se na naší škole tradicí, že se účastníme každého jejího kola.Sportovci soutěží v 5 sportovních disciplínách a jsou rozděleni do 4 věkových kategorií.Mezi hlavní disciplíny patří skok, hod a běh(sprint a vytrvalost).Závěr vždy patří královské sportovní disciplíně a tím je štafeta 4x60m.

V letošním kole nás reprezentovali:

1.stupeň

Tereza Henychová 3.B, Alžběta Váňová 3.B, Michal Prouza 3.B,David Krčil 3.A, Vít Karafiát 5.B,Jan Müller 5.A,Tereza Peřinová 5.A, Anna Drobná 5.A

2.stupeň

Leona Novotná 7.,Tereza Veselá 7.,Vít Novák 7., Daniel Sršeň 7.,Adéla Burešová 8.,Michaela Uličná 8.,Ondřej Sodomka 9.,Tomáš Vobejda 9.

Oba tyto týmy získaly ten nejcennější kov-zlato. Všem sportovcům blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

ANGLICKÉ DIVADLO

V pondělí 23. října se žáci zúčastní divadelního představení v anglickém jazyce v Luži. Vstupné 60 Kč.

BURZA STŘEDNÍCH ŠKOL

V úterý 24. října se žáci 9. ročníku mohou zúčastnit Burzy středních škol v Chrudimi.

1. ŠKOLNÍ DEN

4. září 2017 byl slavnostně zahájen nový školní rok 2017/2018.

TECHNOPLANETA, velmi úspěšná účast

TECHNOPLANETA, velmi úspěšná účast Letos se naše škola účastnila této šifrovací hry již pojedenácté. Je to hra, která prověří mnohé . . .

TURISTICKÝ KURZ 2017

Naše Základní škola Smetanova Skuteč již několikátým rokem pořádá pro osmý ročník turistický kurs. Tradičně se spí v kempu Sedmihorky v Českém ráji a tamtéž se každý den chodí na různě náročné túry. Letos jsme jeli na celý týden od 15. do 19. května. Letošních osmáků jelo „pouze“ 24, organizační starosti tak byly umenšeny a čekalo se na jediné – na počasí. A to vyšlo skvěle. Prakticky celý turistický kurs jsme se mohli spolehnout na sluníčko a příjemné teploty. Pokud vystoupily až nad nějakých 25 stupňů, zachránily nás lesy a jejich stín. Postupně jsme tak s osmou třídou navštívili Hrubou Skálu (pondělní zahřívací výšlap), hrad Valdštejn a město Turnov (úterní túra), Kopicův statek (středeční úvod k orientačnímu běhu), hrad Trosky (čtvrteční porce 24 kilometrů). V pátek jsme už jen zamávali a jeli domů. Orientační běh je už také tradiční oblíbená zkouška, jak se náctiletí dokáží orientovat v prostoru kempu podle mapy. A jak rychle zvládnou vyfotit deset stanovišť. Letos vyhrála Adéla Burešová, trumfnout ji mohl Radek Janáček, ale nevyfotil jedno stanoviště a neúprosná pravidla ho vyřadila z pole umístěných. Příště si to Radek pohlídá. Program po návratu z túr byl rozličný – někdy hry, jindy hokej (zde ovšem s povzdechem, že v celém kempu nebyla ani jedna televize a wifina byla přetížená), jednou jsme si zatopili táborák, ale přiznejme si, že děti obecně dnes ohýnkem nezaujmete – leda by byl na chytrém mobilu, a buřtem je nepohostíte. Dudek a Flídr by se kamarádil s hradeckou školou a taky jsme tam potkali dvojníka Damiena Zelingera, který se od našeho "originálu" odlišoval peprnějším slovníkem.