8.A - Mgr. Štěpán Doležal

Seznam žáků

 • 8 A

Rozvrh hodin

 1. hodina2. hodina3. hodina4. hodina5. hodina6. hodina7. hodina8. hodina9. hodina
Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek

Aktuality třídy

UČEBNICE 7. ROČNÍK

Český jazyk;Čítanka;Matematika ar.;Matematika g.;Dějepis;Fyzika;Zeměpis 2.;Zeměpis 3.;Přírodopis;Atlas;Project 2.;Tabulky

TÝDNY MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ - \"HOAX. CZ\"

Ve dnech od 20. května do 28. června 2019 probíhá další ročník akce Týdny mediálního vzdělávání, do kterého jsme se letos také zapojili. Ve čtvrtek 30. května nás navštívila společnost \"Hoax.cz\". Žáci druhého stupně byli seznámeni nejen s problematikou poplašných zpráv - hoaxů, ale také s různými typy internetových podvodů.

TONDA OBAL NA CESTÁCH

Ve středu 13. 3. naši školu navštívili lektoři s programem Tonda Obal na cestách. Žáci se během jedné vyučovací hodiny učili třídit odpady a dozvěděli se o jejich dalším využití. Nejmladší žáčci se učili rozeznávat základní druhy odpadu, ujasnili si, co patří do barevných popelnic, které jsou běžně na ulicích a seznámili se s několika recyklovanými výrobky. Starší žáci se seznámili s fungováním sběrného dvora, skládky a spalovny. Zkusili si třídění všech druhů odpadu, podívali se na video ukázky ze zpracování odpadů a zjistili, jaké výrobky lze z recyklovaných materiálů vytvořit.

KONZULTAČNÍ DEN 10. 4. 2019

Ve středu 10. dubna se koná konzultační den od 15:00 do 17:30.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 7. TŘÍD - 6. den

Dnes nastala - co se počasí týče změna – poprvé nám tu nesvítilo sluníčko…a bylo to znát. Na sjezdovkách jsme se potkávali pouze se zachumlanými lyžaři, kteří schovávali své tváře v kuklách a nákrčnících. Dopoledne se konali závody ve sjezdu, po zbytek dne jsme pak jezdili po všech sjezdovkách, které tento areál nabízí. Můžeme tak říci, že všech 39 členů „naší výpravy“ dokáže sjet modrou i červenou sjezdovku. K obědu jsme měli zeleninovou polévku a šunkafleky, k večeři pak kynuté knedlíky s borůvkami. Náplní večerního programu bylo celkové zhodnocení LVZ, vyhlášení výsledků závodů, předání diplomů, informace k organizaci posledního dne LVZ a diskotéka.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 7. TŘÍD - 5. den

Středa byla asi nejchladnějším dnem tohoto týdne. Přesto jsme si lyžování užili, hlavně dopoledne, kdy se do nás a do krásně zasněžených svahů opíralo sluníčko. První tři družstva už bravurně sjížděla sjezdovky ve Stříbrnicích i Hynčicích a zdokonalovala se ve svém lyžařském umění. Čtvrté družstvo pilovalo sjezd ve Stříbrnicích. Na každém byl vidět veliký pokrok a větší a větší jistota, kterou jsme při sjíždění sjezdovek nabyli. K obědu jsme dnes měli gulášovou polévku a rajskou omáčku s knedlíkem a masovými koulemi. K večeři byla hrachová kaše. Náplní dnešního večera byla beseda se členem horské služby.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 7. TŘÍD - 4. den

Dnešní den byl dnem odpočinkovým. Po snídani jsme vyrazili na procházku po okolí. Mírně stoupající lesní cestou jsme se dostali až nad Hynčice, lyžařský areál nacházející se na opačné straně kopce. Výhledy tu byly opravdu úchvatné. Cestou tam i zpět jsme se mohli pořádně vydovádět ve sněhu a užít si tu pravou zimu. Po obědě (česneková polévka a kuře s rýží) jsme odjeli do Zábřehu, abychom se zrelaxovali v místním bazénu. Mohli jsme využít plavecký bazén, vířivku a páru. Měli jsme také čas podívat se po náměstí, případně si něco koupit. Po návratu nás čekala večeře (čočková kaše s vejci) a večerní program – hry. Tentokrát proběhlo klání v karetní hře Prší a v kostkách.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 7. TŘÍD - 3. den

Třetí den našeho lyžařského výcviku se opět vydařil, obzvlášť co se počasí týče. Od rána nebyl na obloze ani mráček a sluníčko nás během výcviku příjemně hřálo. První a druhé družstvo dopoledne pilovalo své lyžařské dovednosti na „velké sjezdovce“ a třetí družstvo trénovalo na o stupeň náročnější sjezdovce než v předchozích dnech a hlavně se učilo jezdit na vleku. Po obědě (fazolová polévka a šišky s mákem) a poledním klidu sjížděli „velkou sjezdovku“ už všichni naši lyžaři – po družstvech, každý svým tempem a podle svých schopností. I ti úplní začátečníci už zvládají řízený oblouk. Všichni byli také nafilmováni, takže se večer mohl každý na sebe podívat a posoudit, jaké udělal pokroky. K večeři jsme měli segedínský guláš a v rámci večerního programu si děti připravily diskotéku. Zítra nás čeká odpočinkový den.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 7. TŘÍD - 2. den

Máme za sebou druhý den našeho lyžařského výcviku. První družstvo trénovalo carvingový oblouk, druhé družstvo procvičovalo smýkaný oblouk a třetí a čtvrté družstvo se zdokonalovalo v jízdě v pluhu, příp. se seznámilo se smýkaným obloukem. Počasí bylo dnes také pěkné. Nesvítilo sice tolik sluníčko, ale nebyla také taková zima. K obědu jsme měli hovězí vývar, vepřový plátek s rýží, k večeři špagety a k druhé večeři opět rohlík s pomazánkou

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 7. TŘÍD - 1. den

V pátek 18. ledna jsme v pět hodin odpoledne zamávali rodičům a vydali se na cestu do Jeseníků. Do Stříbrnic jsme dorazili něco po osmé hodině večerní, odnosili si svá zavazadla do chaty a po večeři (výborném rizotu) jsme si vybalili věci a seznámili se s programem lyžařského výcvikového kurzu i s pravidly chování během LVZ. Druhý den jsme se po snídani (formou švédských stolů) vypravili ke sjezdovým tratím a začali výcvik. První a druhé družstvo se přesunulo lanovkou přes kopec do lyžařského areálu v Hynčicích, třetí a čtvrté družstvo zůstalo ve Stříbrnicích, které poskytují ideální podmínky pro výcvik začátečníků. K dispozici jsou tu dva lyžařské pásy, takže i ti, kteří stáli na lyžích opravdu poprvé, nemuseli „šlapat kopec“. Počasí nám dnes opravdu přálo…mrzlo, ale také krásně svítilo sluníčko. Po obědě (bramborová polévka, bramborový knedlík, špenát a výpečky) a poledním klidu jsme se vrátili na sjezdovky a pokračovali ve výcviku. Všem se dařilo. K večeři byly francouzské brambory s okurkou a k druhé večeři rohlík s rybí pomazánkou. V rámci večerního programu jsme zhlédli filmy o různých lyžařských technikách.

KONZULTAČNÍ DEN

Ve středu 16. 1. 2019 se koná konzultační den od 15:00 do 17:30.

VÝPIS ZNÁMEK

V pátek 11. ledna dostanou žáci výpis známek za 2. čtvrtletí tohoto školního roku.

KONZULTAČNÍ DEN 7.11.2018

Ve středu 7.11.2018 se od 15.00 hod. koná konzultační den. Nepřítomni: Mgr. Michaela Bohatá - nemoc, Mgr. Štěpán Doležal - účast na školní akci

7.A

fPrvní den v 7.A.

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2018 - 2019

Nový školní rok 2018 - 2019 začne v pondělí 3. září 2018.
 • 1. - 2. třída do 9:30 hod.
 • 3. - 5. třída do 10:35 hod.
 • 6. - 9. třída do 11:30 hod.
 • POKYNY K OZDRAVNÉMU POBYTU V CHORVATSKU

  http://zs-smetanova.cz/teachersdocument/23-mgr--jaroslav-jelinek/

  V uvedeném odkazu najdete informace k ozdravnému pobytu v Chorvatsku a formulář Prohlášení o bezinfekčnosti.

  VÝPIS ZNÁMEK

  V pátek 5. ledna 2018 bude žákům vydán výpis známek za II. čtvrtletí školního roku 2017/2018.

  KONZULTAČNÍ DEN

  Ve středu 10. ledna 2018 proběhne od 14:00 do 17:30 konzultační den.

  VÁNOČNÍ PROJEKTOVÝ DEN 2. STUPNĚ

  Ve středu se na naší škole učilo trochu netradičně. V každé třídě na žáky čekali dva vyučující se zajímavými tématy v podobě soutěží, tajenek, interaktivních či únikových her.

  Zdobení perníčků při PV

  Některé z nás už perníčky zdobily...

  KONZULTAČNÍ DEN

  Ve středu 8. listopadu od 14:00 do 17:30 se uskuteční konzultační den.

  INFORMACE PRO RODIČE

  Tato informace se týká žáků 6. A, kteří pojedou nebo uvažují o zájezdu do Chorvatska 2018

  6. A se představuje

  Třída 6. AV roce 2017/2018 máme v 6. A 24 žáků

  ANGLICKÉ DIVADLO

  V pondělí 23. října se žáci zúčastní divadelního představení v anglickém jazyce v Luži. Vstupné 60 Kč.

  ROZVRH PRACOVNI VYCHOVY

  Rozvrh pracovni vychovy pro 1. pololeti.

  1. ŠKOLNÍ DEN

  4. září 2017 byl slavnostně zahájen nový školní rok 2017/2018.

  Pátý den 9. 6. 2017

  Pátý den 9. 6. 2017

  Čtvrtý den 8. 6. 2017

  Čtvrtý den 8. 6. 2017

  Třetí den 7. 6. 2017

  Třetí den 7. 6. 2017

  Druhý den 6. 6. 2017

  Druhý den 6. 6. 2017

  První den 5. 6. 2017

  První den 5. 6. 2017

  Pozvání skutečského mysliveckého sdružení

  Pozvání skutečského mysliveckého sdružení

  Dopravní výchova v páté třídě

  Dopravní výchova v páté třídě

  7. místo v národním finále ČR

  fDvě turnajová kola museli zdolat účastníci národního finále pro Čechy. Cestu mezi elitu si klestili přes okresní a krajskou eliminaci. A již nyní lze tvrdit, že dosáhli obrovského úspěchu. Osm nejlepších chlapeckých týmů čekalo na další výzvu. Ta se uskutečnila ve čtvrtek 23. 3. v Olomouci. Mezi soutěžními týmy byli florbalisté ze Šternberka, Moravských Budějovic, Dobrušky, Zlína, Havířova, 2 týmy ze Znojma a naše škola, která zastupovala Pardubický kraj.

  První zápas jsme sehráli s pozdějším vítězem celého turnaje, a to s týmem Znojma (5:5). Druhý zápas s Dobruškou, která se zařadila mezi finalisty, jsme hráli (4:5). Třetí zápas měly přesvědčivě v rukou Moravské Budějovice (1:5). Poslední zápas o umístění s velkou převahou vyhrál zaslouženě náš tým 9:1. Nejlepšími střelci tohoto celonárodního finále byli: Lukáš Dvořáček (6 branek), Radek Čejka (4 branky), David Adámek (4 branky) a Marek Krčil (3 branky). V brance vynikající Marek Vařejčko předvedl mnoho brankařských zákroků. Velké poděkování patří všem hráčům tohoto týmu, kteří se pravidelně a pečlivě připravovali na tento velký sportovní zážitek, aby mohli kvalitně reprezentovat naši školu, ale i také Pardubický kraj. Dále všem rodičům hráčů, kteří je přijeli do Olomouce povzbuzovat a vytvořit nezapomenutelnou atmosféru.

  Sestava hráčů: Marek Vařejčko (brankář), L. Dvořáček, M. Krčil, D. Adámek, R. Čejka, D. Letl, J. Jüthner, P. Fajmon, V. Šebek, V. Kyncl, D. Zeman.

  ZŠ Smetanova

  3. ČTVRTLETNÍ PRÁCE Z MATEMATIKY

  19. dubna 2017: VELKÁ ČÍSLA - zápis, porovnávání, sčítání, odčítání, slovní úlohy; DESETINNÁ ČÍSLA - zápis, porovnávání, desetinné zlomky, převody jednotek, sčítání, odčítání, slovní úlohy; PŘIROZENÁ ČÍSLA - dělení dvojciferným dělitelem, slovní úlohy, aritmetický průměr; GEOMETRIE - obvod a obsah čtverce a obdélníka + jejich vlastnosti, obvod trojúhelníka + jeho vlastnosti

  Výlet do přírodní rezervace Ransko

  Výlet do přírodní rezervace Ransko

  Bramborový den

  Bramborový den

  Návštěva výstavy - Jak se žilo v pravěku

  Návštěva výstavy - Jak se žilo v pravěku

  Návštěva výstavy - Příroda východního Polabí

  Příroda východního Polabí

  Návštěva výstavy - České korunovační klenoty na dosah

  Návštěva výstavy - České korunovační klenoty na dosah

  ZLATO,ZLATO,ZLATO !!!

  f Postup na republikové kolo do Olomouce

  Po vítězství v okresním kole jsme se v úterý 24. ledna zúčastnili krajského kola ve florbale, které se poprvé pořádalo ve Skutči. Turnaje se zúčastnilo 8 základních škol z celého Pardubického kraje. Nás čekaly tři zápasy ve skupině a následně vyřazovací utkání.

  Vstup do turnaje byl podle našich představ. V prvním zápase se Sezemicemi jsme dominovali a zaslouženě vyhráli 4:0. Ve druhém utkání s týmem ze Svitav jsme vyhráli 7:5 a v posledním zápase ve skupině jsme porazili Základní školu z Králík 3:2. Do vyřazovacích bojů jsme postoupili z prvního místa s plným ziskem bodů (9 bodů), a to zcela zaslouženě. V semifinále nás čekal sympatický tým - Základní škola z Proseče. V tomto utkání jsme dominovali hlavně zakončením a zvítězili 4:0. V posledním finálovém a nejdůležitějším zápase jsme narazili na vítěze z druhého semifinálového utkání, byla to ZŠ ze Svitav. Finálový zápas byl pouze v naší režii, hned v úvodu utkání jsme vedli nádhernou střelou Lukáše Dvořáčka a po krásných kombinačních akcích jsme jednoznačně zvítězili 6:0. Nesmíme ani zapomenout na vynikajícího brankáře Marka Vařejčka, který ve vyřazovacích zápasech neobdržel ani jednu branku.