9.A - Mgr. Radek Mihulka

Seznam žáků

 • Adéla Bačkovská
 • David Bělovský
 • Jana Broklová
 • Soňa Burešová
 • Aneta Čmelíková
 • Barbora Čmelíková
 • Matěj Dlouhý
 • Veronika Doležálková
 • Pavlína Homoláčová
 • Petra Jadrná
 • David Kavka
 • Michal Korytář
 • Jiří Kosař
 • Jana Müllerová
 • Lucia Mutalová
 • Daniel Netolický
 • Damián Pavliš
 • Vendula Pražanová
 • Kamila Šmahová
 • Matouš Svárovský
 • Veronika Vodičková
 • Dominik Vostrčil

Rozvrh hodin

 1. hodina2. hodina3. hodina4. hodina5. hodina6. hodina7. hodina8. hodina9. hodina
PondělíMČJNJFDVVVV
ÚterýNJAJZČJMINF
StředaČJMCHFPV
ČtvrtekMČJZAJOVD
PátekNJCHČJAJTVTV

Aktuality třídy

CELOSTÁTNÍ FINÁLE

V minulém vydání jsme Vás informovali o účasti našich žáků v soutěžích Finanční gramotnost a Tuta Via Vitae. Družstvům ve složení DENISA PUDILOVÁ, VERONIKA VODIČKOVÁ a ŠTĚPÁN VAŠEK (9. ročník) pro Finanční gramotnost a LUCIE KUČEROVÁ, MICHAELA ULIČNÁ a MATOUŠ BOHATÝ (7. ročník) pro Tuta Via Vitae se podařilo vyhrát ve své kategorii krajská kola a postoupit do republikového finále. V úterý 25. dubna a ve čtvrtek 27. dubna žáci soutěžili v refektáři Emauzského opatství v Praze s dalšími týmy o co nejlepší umístění. Oba týmy skončily na krásných 13. místech. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Ludmila Drobná

Bücherwurm 2017

5. dubna 2017 proběhla v Divadle 29 v Pardubicích soutěž předčítání v němčině. Soutěžící předčítali z knihy Děvčátko Momo a ukradený čas, kterou napsal Michael Ende. Děkujeme Adéle Bačkovské za reprezentaci naší školy a všem účastníkům školního kola za jejich účast.

PŘEDNÁŠKA JARMILY DOLEŽALOVÉ ML.

Ve čtvrtek 23. března mezi žáky devátých tříd zavítala vzácná návštěva. Přednášet o osadě Ležáky a její historii přišla paní Jarmila Doležalová. Byli jsme nadšeni, že s sebou přivedla i svoji maminku, paní Jarmilu Doležalovou, rozenou Šťulíkovou, která ležáckou tragédii v roce 1942 přežila. Žáci si tak měli možnost poslechnout zajímavou přednášku nejen o osadě Ležáky, ale i osobní vzpomínky paní Doležalové . Prohlédli si památeční věci, jako například šatečky a boty, ve kterých paní Doležalovou, nedávno ještě německou holčičku Camillu Paetel , přivezl v roce 1946 do vlasti kriminální inspektor J.Ondráček. Děkujeme paní Jarmile Doležalové za zajímavou přednášku a blahopřejeme k tomu, že její poslední kniha Osud jménem Ležáky byla nominována do literární soutěže Magnesia litera 2017.

Módní přehlídka v podání našich dívek

mKdo si nevyzkouší sám, ani netuší, jak obtížné je předvádět společenské šaty na veřejnosti. Nejprve předcházejí hodiny nácviku chůze na vysokých podpatcích. Potom vám situaci ztíží schody. A ještě vám v neposlední řadě obléknou ty nejdelší šaty s vlečkou, jaké byly kdy ušity. A aby toho nebylo málo, přijde se na vás podívat 150 diváků.

Tím vším si musela naše děvčata projít. A že to zvládla na jedničku, o tom svědčí velký úspěch této akce.

Čtvrtek 8.prosince

pNa 2.stupni probíhalo netradiční týmové vyučování, kterým si v průběhu dne prošli všichni žáci 2.stupně.

Pondělí 5.prosince

mTřídy 9.A a 9.B se ujaly toho nejtěžšího úkolu- najít hříšníka...

Nejdříve se konaly pečlivé přípravy...

A pak to začalo...

Nebály se ani děti z MŠ Osady Ležáků, ty si s čerty dokonce i zatancovaly.

Divadelní expedice Budyšín

bVe středu 12. 10. 2016 se 14 žáků 9. třídy vydalo na divadelní expedici do německého Budyšína. Nejdříve naše žáky čekala poznávací hra v ulicích města, při které plnili různé úkoly, komunikovali s obyvateli města a měli možnost obdivovat některé budyšínské pamětihodnosti.

Počasí nám bohužel moc nepřálo, a proto jsme se po skončení prohlídky města vydali na chvilenku „ohřát“ do místního nákupního centra. Odpoledne nás čekalo divadelní představení Ganze Kerle (Správní chlapi) – samozřejmě v německém znění s malou pomocí českých titulků. Smáli jsme se, až jsme se za břicho popadali a odcházeli jsme absolutně nadšení.

Účast na této expedici nám umožnilo Goethe-Zentrum Pardubice. Velké díky patří zejména paní Meissner.

Mgr. Renata Pitrová Astrid Veselá

Přehlídka středních škol v chrudimském muzeu se koná 25. 10. 2016 od 8. 00 do 17. 00 hod.

burza

Schůzka SRPDŠ 9. AB + volba povolání se uskuteční v úterý 18. 10. 2016 v učebně 9. A, a to od 15. 00 hod. Děkuji a s pozdravem Mgr. Radek Mihulka

Termín schůzky

Turistický kurs prověřil fyzickou zdatnost osmáků ZŠ Smetanova

tkVe dnech 16. – 20. května 2016 se naši osmáci vydali do kempu Sedmihorky a do Českého ráje, aby se zúčastnili turistického kursu. Navzdory chladnějšímu počasí, které úřadovalo hlavně v noci, se oněch pět dní stalo ukázkou toho, že na fyzickou námahu jsou naši žáci 8. A a 8. B připraveni. Z celé skupiny 41 žáků totiž ani jediný na túrách nesložil zbraně a v podstatě jsme nemuseli na žádného opozdilce čekat déle než pár okamžiků. Kromě kempu poznali „Smetaňáci“ ještě Trosky, Valdštejn, zámek Hrubá Skála a přírodní krásu regionu. Tradiční součástí kursu byl orientační běh v areálu kempu. Po návratu jsme tedy mohli konstatovat, že kurs se vydařil a že síly osmákům naší školy rozhodně nechybí.

jazyková animace

njJiž třetím rokem u nás proběhla jazyková animace pořádaná koordinačním centrem Tandem, které podporuje rozvoj vztahů mezi mladými lidmi z Česka a Německa. Tato animace se uskutečnila v pátek 20. 11. 2015. Během animací si žáci zábavnou metodou přiblížili základy německého jazyka a prohloubili již získané jazykové znalosti. Jazyková animace pomáhá odbourat strach či ostych z užití cizího jazyka, přibližuje cizí jazyk a posiluje povědomí o vlastním jazyce. Velké díky paní animátorce Haně Mlynářové.

DOLY BIKERS

V pátek 6.listopadu se pro chlapce 8.A,B+9.A,B uskuteční projekt bezpečné jízdy s mototrenažerem Honda.Program bude obsahovat:

nácvik ovládání motocyklů všech skupin AM,A,AO/AN

jízdu ve dne i v noci a v mlze

nácvik řešení krizových situací

PUTOVÁNÍ S VODOU-PROJEKTOVÝ DEN 8.a 9.TŘÍD

vV pátek 11. 9. 2015 se uskuteční projektový ekologický den pro žáky 8. a 9. ročníku- PUTOVÁNÍ S VODOU. Jedná se o celodenní akci. Svačinu a pití s sebou, nutná pevná (turistická) obuv, vhodné oblečení (možná i pláštěnku). Předpokládané ukončení akce je okolo 13:00. Po skončení akce odchází žáci sami domů.

POZNÁVÁME HRANOLY

Při dnešní hodině matematiky jsme poznávali hranoly a jejich vlastnosti.

OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ

Ve středu 6. 5. 20145 se žáci zúčastnili OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ. Zde si mohli prohlédnout ukázku techniky a zbraní 43. výsadkového praporu z Chrudimi a Klubu vojenské historie z Pardubic.

Lyže ze stříbrnické chýše

lvLyže ze stříbrnické chýše aneb Veršovaná vzpomínka na lyžařský výcvik z Králického Sněžníku

Serpentiny, závratě, řidič pustil opratě. Blížíme se k milé chatě, sníme třeba z brambor natě. Jen ať není bláto, chceme bílé zlato. Hurá, vlahý Větříčku, teplo díky svetříčku. Pozvi radši svého bratra, pana Mráze, s ním se jedná mnohem snáze. Neuškodí trocha jeho něhy, kéž panují zase velké sněhy! Mysl radost mámí, vítají nás známí. Štěstí všemi smýká, hezky se tu dýchá. Když dorazíme k lanu, vtom postrádáme Janu. Kdepak! Drobná Jana je tu s námi, schovala se za dva silné trámy. Však si šlapej, příteli, takhle zrána v neděli, … 300 metrů od vleku po plastovém kramfleku. Šestatřicet housat ve vláčku, pachtí se jak ty, náš Plaváčku. Pod kopcem lyžařů se vyrojí. Velitelé: „Tož, s chutí ke zbroji. Sehni se a zapni všechny přasky, hlavně nefuň jako pejsek husky!“ Pan učitel koupil karty fakturou, nikomu se nechce letět s frakturou. Po svahu se valí hrozinky, neboj, nejsme žádné sardinky! Sedačka se prudce rozjela, jedna lyže tělo minula. Honem, honem nasedat, zuby strachy neklepat. Hole, helmy, hrazdy, hlavně neryj brázdy! Sejdeme se (na)hoře, snad to nikdo nezvoře. Půjde to pak lehce samo, závidět nám bude kupec Sámo. Ve čtvrtek má svátek Alice, odnesla to moje palice. Myslím, co doma, trefila mě poma. Poslechněte, moji milí frajeři, malujete vlny líp než sprejeři!

Za ZŠ Smetanova Skuteč Mgr. Radek Mihulka

Lyžařský výcvik Stříbrnice-pátek

lvSnídaně formou švédského stolu

oběd:zeleninová polévka,guláš s bramborem

večeře: hovězí na pepři a rýže

Lyžařský výcvik Stříbrnice-čtvrtek

lvSnídaně formou švédského stolu,

oběd: pórková polévka, rýžový nákyp s ovocem

večeře:kuře na paprice a těstoviny

druhá večeře:pomazánka a pečivo

Lyžařský výcvik Stříbrnice-středa

lvsnídaně formou švédského stolu

oběd:čočková polévka,domácí kynuté borůvkové knedlíky-výborné

večeře:kuřecí řízek,bramborová kaše

druhá večeře:chléb a pomazánka

Lyžařský výcvik Stříbrnice-úterý

lvSnídaně:formou švédských stolů

Oběd:Česneková polévka,vepřová pečeně,bramborový knedlík a zelí

Večeře:zapečené brambory s masem a zeleninový salát

druhá večeře:chléb a rybičková pomazánka

Lyžařský výcvik Stříbrnice-pondělí

lvsnídaně formou švédských stolů

oběd:gulášová polévka,čočka na kyselo,uzené maso,vajíčko

večeře:rizoto s kuřecím masem

druhá večeře:chléb a pomazánka

Lyžařský výcvik Stříbrnice-neděle

lvSnídaně: formou švédských stolů

oběd:hovězí vývar,hovězí na houbách s bramborovou kaší

večeře:bolognese špagety

Lyžařský výcvik Stříbrnice

LVV sobotu 10.1.odjeli žáci ze 7.A a 7.B na svůj očekávaný lyžařský výcvik do Stříbrnic na chatu Štvanici.

Návštěva Kriminalistického muzea V Praze

Zážitek z Kriminalistického muzea v Praze si v úterý 16.12. přivezli žáci ze 7.A a 7.B.

PRVNÍ PEČENÍ PERNÍČKŮ

Takto jsme se poprvé snažili upéct perníčky ...

A takto to dopadlo!

Týdenní přehled práce do ČJL od 20.10 - 24. 10. 2014

3 povinnosti

Pochvalné vzkazy

Pochvalu zaslouží Soňa Burešová a Bára Čmelíková za prezentaci do Aj s názvem Skuteč a jeho významné budovy. Poděkování patří také Kamile Šmahové za vzornou reprezentaci na atletických soutěžích HROŠIÁDA, kdy svými výkony významně pomohla k celkovému prvenství naší školy.

Kalendář Radka Mihulky a Štěpána Doležala

Titulní strana kalendáře12 básní Radka Mihulky a v obrázkové úpravě Štěpána Doležala

Zprávičky ze sedmičky

Krajina naší fantazie - projekt v rámci VV pod vedením p. uč. Doležala, např. Krajina jídla, Krajina fotbalu, ...

Ozdravný pobyt v Chorvatsku

Zdola slaná, shora sladká aneb Koupání v dešti …

Pokaždé když se skupina mramorově fialových otužilců vynořila z Jadranu, my dospělí jsme si kladli otázku, zda kolemjdoucí domorodci, kteří směrem k nám upřeně hleděli, jsou plni obdivu či údivu. Mísily se v nás prapodivné tepelné pocity, chtěli jsme být příjemně prohřátí, ale zůstali spíš promrzlí, chtěli jsme být krásně opálení, a ne se cítit dopálení. Věřili jsme, že Chorvatsko není Grónsko. Teplo přijde! Doufali jsme, že Chorvatsko bude alespoň na chvíli Tunisko. Afrika bude a ona také byla … Hned druhou noc se nad kempem přehnala strašlivá bouřka. Mračna se zastavila o patu hor a pršelo, pršelo. Celta stanů se rázem proměnila v dunivé plátno vášnivých afrických bubeníků. Třesky plesky dozněly až ráno. Třiatřicet svěřenců jsme tudíž povzbudili nedělní dopolední výukou. Pokus o netradiční mixáž češtiny, angličtiny a chorvatštiny zapůsobil okamžitě. Žáci slíbili absolutní poslušnost po celou dobu pobytu, pokud na oplátku slíbíme my, že už se nic podobného nebude opakovat. Všichni se chovali úžasně! A k samotnému koupání? Nedopadlo nejhůř. On totiž nebyl čas, ptát se, kdo je kdo, rozkaz zněl jasně, hurá do moře. Za každého počasí a každý den. Do čela plážové výpravy se vždy postavily osoby s typicky letním a povzbudivým příjmením, jako Vodičková nebo Veselý. Naopak lidé se jmény, která třeba i jen trochu připomínala zimu, měli za úkol držet se stranou. To ovšem neplatilo pro Jiříka Kosa(ře), který byl v centru dění zmrzlinové kolonády. I díky jeho humorným kouskům byla atmosféra vřelá. Náladu podpořilo také vynikající jídlo. Stalo se, že občas s ním někdo „pěkně“ zamíchal, ale přiznejme si, že lidé s příjmením Vařejčko na to mají nárok. Prožili jsme nádherných deset dní a poslední dva slunné, přímo italské. S pozdravem určitě za rok!

Za ZŠ SMETANOVA SKUTEČ Mgr. Radek MIHULKA

Od zimy do jara

Od zimy do jaraVe čtvrtek 27. března navštívili někteří žáci 6. A, B dvě výstavy.

Tonda Obal u nás ve škole - projektový ekologický den

EV pátek 14. března si žáci naší školy osvěžili a doplnili své znalosti z ekologie a ochrany životního prostředí.Za staršími žáky přijeli do školy lektoři s výstavou o zpracování a recyklaci odpadů. Ve třídách zopakovali s žáky barvy kontejnerů, do kterých se odpadový materiál ukládá. Žáci se také dozvěděli, kam s ostatním odpadem, který do popelnic nepatří. Při hře si třídění odpadů prakticky vyzkoušeli. Zajímavá byla i ukázka materiálů, které byly vyrobeny právě recyklací některých odpadů, hlavně plastů a papíru. V krátkém dokumentu pak mohli vidět, jak taková recyklace odpadů probíhá ve skutečnosti. Bylo to velmi zajímavé a poučné. A jaké bylo jejich překvapení, když mnoho z nich zjistilo, že mají přímo na sobě mikinu, jejíž vlákna jsou třeba právě z recyklovaných plastů…!

Doufáme, že naše žáky projekt poučil a zároveň přesvědčil o tom, že třídit odpad a tím i chránit přírodu musíme všichni.

Projektový den na SPŠ chemické v Pardubicích

ch Ve středu 12. března 2014 jsme se zúčastnili Projektového dne na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích. Celkem nás bylo 42 a dva učitelé. Škola sídlí v rozlehlém areálu budov. Po přivítání jsme byli rozděleni do tří pracovních skupin a střídali jsme se na třech stanovištích, a to po hodině a půl. Mezi druhým a třetím klubem jsme dostali sponzorský oběd v místní jídelně. První stanoviště byly forenzní vědy. Ty prý bavily víc děvčata než samotné kluky. Stavba zbraní, jak fungují, jaké máme druhy, … a tak. V přízemí pracovala ještě druhá skupina v učebně biologie. Preparovali jsme na předem připravený list s popisky jednotlivé části těla sarančete. Používali jsme žiletky a malé skalpely. V prvním patře, v učebně chemie jsme si hráli s krystaly a prováděli pokusy s barvami. Těšíme se, až pojedeme příště.

Žáci 6.AB ZŠ Smetanova Skuteč

Projekt na SPŠCH v Pardubicích

Ve středu 12.3.navštíví žáci 6.A,B SPŠCH v Pardubicích.(Mgr. R.Mihulka, Mgr.B.Čermáková)Obědy budou odhlášeny. Návrat mezi 14-15 hodinou.

Florbal 6.-7.tříd-okrskové kolo

fV úterý 26.11.se uskutečnilo ve Sportovní hale ve Skutči okrskové kolo ve florbale chlapců 6.-7.tříd.

Školská futsalová liga 6.-7.tříd

fSestava:

Paulus Tomáš, Vařejčko Adam, Kašpar Jaroslav, Kudláček David, Stružinský Jan, Korytář Michael, Netolický Lukáš Zápasy:

ZŠ Smetanova Skuteč 2:1 ZŠ Hrochův Týnec

ZŠ Smetanova Skuteč 2:2 ZŠ Třemošnice

ZŠ Hrochův Týnec 2:3 ZŠ Třemošnice

Naši hráči sehráli dvě kvalitní utkání a po výborném výkonu postupují do okresního 2. kola školské futsalové ligy.

Záložka do knížky spojuje školy aneb namaluj mi svého oblíbeného literárního hrdinu

ZŠ Smetanova a ZŠ Podolínec (Slovensko)

Chorvatsko

Ve čtvrtek 7. listopadu 2013 proběhne v 6.A od 15 hod. schůzka ohledně Chorvatska.

Společenská výchova s Míšou Dulinovou 4.třída

4. třída

... a ještě zapomenutá fota po Škole v přírodě v 5. třídě

Doplněk fotek

Po stopách Keltů

Po stopách KeltůVe čtvrtek 3. října jsme se 6. A, B a 4. třídou navštívili exkurzi v Nasavrkách.

A je to

A je to Poslední den ve škole

.... a hurá na prázdniny!!!

Horké léto ve škole se nedá strávit jinak

Dětský den

Košumberk - 7.6.

Slavíme Den dětí

Slavíme Den dětí

Včelí program v muzeu

Včelí program v muzeu 22.5.2013

Poslední zpráva pro rodiče - Krkonoše 2013

Poslední zpráva pro rodiče - Krkonoše 2013

Škola v přírodě - Krkonoše - Slovanka

17. 5. 2013 - pátek

Škola v přírodě - Krkonoše - Slovanka

16. 5. 2013 - čtvrtek

Škola v přírodě - Krkonoše - Slovanka

15.5. Středa

Škola v přírodě - Krkonoše - Slovanka

14.5. Úterý

Škola v přírodě - Krkonoše - Slovanka

13.5.2013 Pondělí

Škola v přírodě - Krkonoše - Slovanka

12.5. Neděle

Rychlobruslení

25.2.

Vánoce pro zvířátka

Vánoce pro zvířátka

Vánoční den V.A

Dárky

Co bývalo pod stromečkem

Prohlédli a zahráli jsme si s hračkami, které nacházeli pod vánočním stromečkem tatínkové a maminky žáků V.A.

Zpívání

Tradiční zpívání vánočních písniček

Keramika

Příprava keramiky v dílně a prodejní výstava výrobků žáků 1.stupně dne 14.12.

Pomoc ježkům z Pasíček a beseda

14.12.2012

Pomozte ježkům!

Předání sbírky různých potravin pro ježky ze záchranné stanice Pasíčka.

Planetárium

V úterý 11.12. jsme navštívili planetárium v Hradci Králové

Betlém

Příprava betlému

Florbal ČFbU pro 1.st.-1.místo

florbalVe středu 7.11.se náš florbalový tým zúčastnil okresní kvalifikace soutěže o Pohár ČFbU pro 1.stupeň základních škol ve florbale 2013.Místem konání byla Sportovní hala ve Skutči a pořadatelem ZŠ Komenského Skuteč.

Drakiáda

Drakiáda 18.10.

Sluneční soustava v podání 5. A

Sluneční soustava v podání 5. AV HODINĚ PŘÍRODOVĚDY JSME TVOŘILI SLUNEČNÍ SOUSTAVU.

Tak jsme zahájili nový školní rok

Tak jsme zahájili nový školní rok

Den hravé matematiky

Dne 20.6. si děti vyzkoušely deskové hry, sudoku, tangram, piškvorky....

Informace pro rodiče

Informace pro rodiče

1.místo ve Florbalmanii Skuteč v kategorii 1.-5.tř.

flV úterý 19.6.2012 se ve sportovní hale uskutečnil turnaj ve florbale \\\\\\\\\\\\\\\"Florbalmania Skuteč\\\\\\\\\\\\\\\", který uspořádala ZŠ KOMENSKÉHO.Turnaje se zúčastnilo 6 družstev z blízkého okolí.ZŠ LUŽE,SKOTY TÝM,ZŠ CHRAST,ZŠ PROSETÍN,ZŠ HROCHŮV TÝNEC a naše škola.

Oživlá řemesla

11.6. - muzeum Skuteč

Školní výlet

Babiččino údolí

Oživlá řemesla - muzeum Skuteč

Oživlá řemesla - muzeum Skuteč

Školní výlet - Babiččino údolí

Školní výlet - Babiččino údolí

Koncert

28.5.- koncert v kostele

Výstava výtvarných prací

V pátek 25.5. proběhla výstava a vyhodnocení nejlepších výtvarných děl žáků z různých škol Pardubického kraje. Akci pořádala Speciální základní škola ze Skutče. Nechali jsme se inspirovat a příští rok se určitě zúčastníme také!

Focení a konzultace

Focení a konzultace

Anenské údolí - Živá voda 3. část

Třetí část projektu \\\\\\\\\\\\\\\"Živá voda\\\\\\\\\\\\\\\"

Pasíčka

Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka

Exkurze

Čistírna odpadních vod a kompostárna bioodpadu ve Skutči

Jaro

Velikonoce

Dravci

dravciV pátek 23.3.jsme na školním dvoře viděli ukázky letu dravců,sov.Vše bylo doprovázeno odborným výkladem .

Výprava za bledulemi

28.března se žáci 4.tříd účastnili expedice BLEDULE.

Březen

Co nás čeká

Zkameněliny

Co nového pod zemí

Přírodovědný kroužek

Příroda

Čeká nás poslední hodina plaveckého výcviku

plaváníVe středu 15.2. ukončí 4.třída plavecký výcvik.

Zprávy na leden

Zprávy na leden

Keramický kroužek na vánoční výstavě

Keramický kroužek na vánoční výstavě

PF 2012

PF 2012

Vánoce pro zvířátka

Vánoce pro zvířátka

Pohled do hodiny anglického jazyka

AjPohled do hodiny anglického jazyka

Na co se ještě těšíme?

Vánoce pro zvířátka

Stromečky a betlém na školním dvoře

Vánoce na škoním dvoře

Vánoce s panem Ladou

Výstava obrazů Josefa Lady - pátek 9.12.

Děláme radost seniorům.

Zdobíme stromečky-středa 7.12.2011

SRPDŠ

Úvodní třídní schůzka se koná v pondělí 12.9.2011 od 15hodin.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ-PODLESÍ

PODLESÍVe dnech 30. 5. – 3.6. 2011 se žáci třetích tříd zúčastnili školy v přírodě.

NÁŠ ZLATÝ DEN - atletické závody

hrošiádaV úterý 24.6.2011 se vybraní žáci z 1.a 2.stupně zúčastnili atletických závodů v Hrochově Týnci ,nazvaných \\\"Hrošiáda\\\".

Návštěva MĚSTSKÉ KNIHOVNY VE SKUTČI

beseda v knihovněVe dnech 12.5. a 26.5.2011 třída 3.A navštívila MĚSTSKOU KNIHOVNU VE SKUTČI. Děti měly možnost vyslechnout velmi poutavé a zajímavé vyprávění o Karlu Čapkovi, Josefu Čapkovi a Boženě Němcové. Své znalosti si mohly ověřit pomocí závěrečného testu, který děti splnily na jedničku. Velké poděkování patří paní Škrochové, která program pro naše třeťáčky velmi pěkně připravila. Mgr. Andrea Kučerová

Škola v přírodě PODLESÍ

lovecký zámeček KARLŠTEJNVe dnech 30.5. - 3.6.2011 pojedeme na školu v přírodě. Ubytováni budeme v hotelu Podlesí, který se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky, v samém srdci Českomoravské vrchoviny. Naplánované máme velmi zajímavé výlety do Daňkovic (RADAR), Blatin (jízda na koních), Drátníčky. Čeká nás celodenní výlet do Karlova (sklárny). Podíváme se také do Svratky, na lovecký zámeček Karlštejn, Zkamenělý zámek, Milovy, Čtyři palice. Na společné putování krajem Vysočina se těší tř. uč. Mgr. Andrea Kučerová.

McDonald´s Cup 1.-3.tříd

fotbalVe čtvrtek 5.5.2011 se žáci 1.-3.tříd zúčastnili v Chrudimi na hřišti AFK turnaje ve fotbale.

HODINA ZPĚVU s Jaroslavem Uhlířem - Hradec Králové, Aldis

Dne 13.4.2011 navštívili žáci představení,ve kterém si mohli s Jaroslavem Uhlířem za jeho klavírního doprovodu zazpívat známé písně a hity s texty Zdeňka Svěráka.

BESEDA S MĚSTSKOU POLICIÍ

policieV pátek 15.4.dopoledne navštívil naše třetí třídy strážník Městské policie ve Skutči pan Jiří Stuna.

Recitační soutěž - BÁSNĚNÍ

Recitační soutěž - ,,BÁSNĚNÍ\Recitační soutěž - BÁSNĚNÍ