7.B - Mgr. Markéta Novotná

Seznam žáků

 • 7 B

Rozvrh hodin

 1. hodina2. hodina3. hodina4. hodina5. hodina6. hodina7. hodina8. hodina9. hodina
PondělíČJLZAJVOL.VOL.F
ÚterýMČJLDVVVVHVINF
StředaAJMČJLFZ
ČtvrtekDMLJČJAPVPV
PátekMČJLTVTVOV

Aktuality třídy

SRPDŠ

Schůzka SRPDŠ se koná ve středu 13.11.2019 od 15:00.

Divadelní představení

Ve středu 27. listopadu pojedeme v rámci divadelního abonmá na druhé divadelní představení do pardubického divadla. Sraz ve 14:55 ho. u Botany, příjezd kolem 21. hodiny.

SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ (J. HAVELKA) - více na www.vcd.cz/inscenace/spolecenstvo-vlastniku

Divadelní představení

Ve čtvrtek 17. října jedeme v rámci divadelního abonmá na první divadelní představení do pardubického divadla. Sraz ve 14:55 u Botany, příjezd kolem 21. hodiny.

SPŘÍZNĚNI VOLBOU (J.W.GOETHE) - více na www.vcd.cz/inscenace/sprizneni-volbou

TŘÍDNÍ SCHŮZKA

Ve středu 25. 9. 2019 se koná třídní schůzka. Sejdeme se v 15.00 ve třídě 7.B.

ORGANIZACE VÝUKY BĚHEM PRVNÍHO TÝDNE NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

Nový školní rok 2019/2020 bude slavnostně zahájen v pondělí 2. září 2019:
 • 2. - 3. třída do 9:30
 • 4. - 5. třída do 10:00
 • 6. - 9. třída do 10:30
.

Úterý 3. září 2019

 • 1. ročník: ukončení v 9:30 hod
 • 2. - 9. ročník se budou již vyučovat podle rozvrhu vyučovacích hodin, ale bez odpolední výuky
.

Středa a čtvrtek 4. - 5. září 2019

 • 1. ročník ukončení v 10:35
 • 2. - 9. ročník výuka dle rozvrhu.
 • V pátek 6. září 2019:

  • 1. ročník: ukončení v 11:30
  • 2. - 9. ročník: výuka dle rozvrhu

  ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

  Termíny školních prázdnin:
  • PODZIMNÍ PRÁZDNINY: úterý 29. 10. a středa 30. 10. 2019
  • VÁNOČNÍ PRÁZDNINY: pondělí 23. 12. 2019 až pátek 3. 1. 2020
  • POLOLETNÍ PRÁZDNINY:pátek 31. 1. 2020
  • JARNÍ PRÁZDNINY: pondělí 10. 2. až neděle 16. 2. 2020
  • VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY: čtvrtek 9. 4. 2020
  • HLAVNÍ PRÁZDNINY: středa 1. 7. 2020 až pondělí 31. 8. 2020
   • ŘEDITELSKÉ VOLNO: pátek 25. října, čtvrtek 31. října a pátek 1. listopadu 2019

   CHORVATSKO 8. DEN

   CHORVATSKO 8. DEN

   7.den - CHORVATSKO

   7.den - CHORVATSKO

   CHORVATSKO 6. DEN

   CHORVATSKO 6. DEN

   CHORVATSKO 5. DEN

   CHORVATSKO 5. DEN

   CHORVATSKO 4. DEN

   CHORVATSKO 4. DEN

   CHORVATSKO 3. DEN

   CHORVATSKO 3. DEN

   CHORVATSKO 2. DEN

   CHORVATSKO 2. DEN

   CHORVATSKO 1. DEN

   CHORVATSKO 1. DEN

   UČEBNICE 6. ROČNÍK

   Přírodní prostředí země;Zeměpis světa 1;Matematika g;Dějepis;Fyzika;Přírodopis;Matematika a;Čítanka;Český jazyk Atlas;Project 2.

   TÝDNY MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ - \"HOAX. CZ\"

   Ve dnech od 20. května do 28. června 2019 probíhá další ročník akce Týdny mediálního vzdělávání, do kterého jsme se letos také zapojili. Ve čtvrtek 30. května nás navštívila společnost \"Hoax.cz\". Žáci druhého stupně byli seznámeni nejen s problematikou poplašných zpráv - hoaxů, ale také s různými typy internetových podvodů.

   FOCENÍ TŘÍD

   TřídaVe středu 22. 5. se fotíme.

   BRANNÝ DEN

   Poplach...aneb jak jsme prchali...

   DO ZEMĚ KELTŮ

   KeltiVe středu 15. května v 8.00 hodin jsme se přenesli v čase a navštívili jsme keltské oppidum, pravěké město, které spadá přibližně do 1. století před naším letopočtem. Prohlídku jsme zahájili prozkoumáním vstupní brány a kamenného opevnění. Pak jsme se vypravili na návštěvu domu kováře. Uvnitř jsme si prohlédli kuchyň, ložnici a komoru s nářadím. Všichni jsme samozřejmě museli vylézt i na půdu. Pokračovali jsme do kovářovy dílny a nakonec jsme navštívili i sýpku postavenou na „kuřích“ nožkách. Po prohlídce jsme se posilnili svačinou od maminky a teplým čajem a vzali útokem stánek se suvenýry. Naše putování časem pak pokračovalo v expozici v nasavrckém zámku. Paní průvodkyně nám ukázala, jak se mlelo na kamenném mlýnku, jak fungoval soustruh na švartnu, jak se vyráběla keramika a jak se pracovalo s pecí na výrobu železa a my jsme si vše mohli vlastnoručně vyzkoušet. Pak jsme přešli do místnosti, kterou celou zabíral model oppida. V další místnosti jsme viděli ukázky keltských hrobů a archeologických nálezů. Pak jsme se přesunuli k výstavce zbraní a šperků. Prohlídku jsme zakončili ukázkou keltského obydlí a úplně nakonec jsme shlédli film o drsném životě Keltů. Přestože nám počasí moc nepřálo, exkurzi do dob dávno minulých jsme si určitě moc užili.

   SCHŮZKA - CHORVATSKO 2019 - ZMĚNA TERMÍNU

   Poslední schůzka před odjezdem na ozdravný pobyt v Chorvatsku se uskuteční ve čtvrtek 6. června 2019 v 15:30 hod. v 8. třídě. Účast POVINNÁ!!! Zároveň se bude vybírat 1000 Kč v hotovosti (výlety, cestovní pojištění, balíček na cestu).

   CO JE NUTNÉ MÍT S SEBOU NA OZDRAVNÝ POBYT V CHORVATSKU:

   • Léky (individuálně dle potřeby) dejte mu je do sáčku, opatřete jménem a napište dávkování (dle lékaře). Tento potom u autobusu předáte do rukou paní zdravotnice.
   • Toaletní potřeby, kartáček na zuby, zubní pasta, ručník, mýdlo aj…
   • Sluneční brýle, boty do vody (povinné), plavky, krém na opalování s vysokým ochraným faktorem, krém po opalování, karimatka nebo plážové lehátko, oblečení dle potřeby – trička, mikiny, letní bunda, tepláková souprava, krátké kalhoty, kraťasy, tepláky, spodní prádlo, plavky, kapesníky, pevnou obuv, obuv do vody, sandály, boty na přezutí, pyžamo, ponožky, pokrývka hlavy (počítejte i s chladnějším počasím) aj…. Oblečení volte pohodlné do přírody a k vodě.
   • Kruh, matračku, brýle a ploutve podle místa v zavazadlech. Škola zajišťuje raft do moře.
   • Různé společenské hry, sportovní potřeby k vodě (možné vzít s sebou podle místa v zavazadlech). Škola zajišťuje společenské hry na večer.
   • Na výlety – batoh, láhev na pití aj…
   • Na poznámky – penál, pero, tužky, sešit, blok aj…
   • Za ztrátu cenných předmětů z ubytovacíh zařízení CK neručí. Doporučujeme pouze mobil.
   • Poznámka: Doporučujeme zvážit cestování vašeho dítěte v autobuse (jestli není vhodné dát kinedryl před cestou a na cestu zpět), popřípadě se poradit s paní doktorkou.
   • Odjezd: 17:00 hod. – informace bude zveřejněna i v žákovské knížce.

   OD ANDROMÉDY PO ZAMBEZI

   V úterý 23. dubna 2019 se žáci 6. tříd naší školy zúčastnili exkurze do Hradce Králové (do Planetária) a do Holic (muzeum dr. Emila Holuba). V Planetáriu pro nás dva lektoři připravili zajímavý program o vzniku Sluneční soustavy, vzniku Země a Měsíce. Za pomoci digitálních technologií jsme se mohli pohybovat Vesmírem a dostat se co nejblíže k Slunci, Marsu a Jupiteru. Zjistili jsme, že vědci už mají poměrně jasnou představu o tom, co dělat, kdyby se k nám blížil meteorit. Viděli jsme, jak to asi vypadalo při dopadu meteoritu na Zemi v době dinosaurů. Také jsme si mohli vyzkoušet, jak by to mohlo vypadat v jiných galaxiích. V observatoři jsme se podívali na dalekohled, který zde používají, a nahlédli jsme na povrch Slunce. V holickém muzeu jsme si vyslechli poutavý výklad o životě a práci dr. Holuba a prohlédli si pozůstatky z jeho sbírek. Uvědomili jsme si, že dr. Emil Holub byl na svou dobu opravdovým průkopníkem, a že to, že překonal všechny překážky, byl až zázrak.

   Seznam sešitů pro 7. třídu

   Seznam sešitů pro 7. třídu Dětem byl 10. dubna rozdán dotazník se seznamem sešitů a pracovních sešitů pro další školní rok (7. třídu). Opět máte možnost vybrat si ze dvou možností - pořídit vašemu synovi/dceři dané pomůcky sami, nebo je nechat objednat školou. Prosím tedy o vyplnění dotazníku a donesení zpět do školy. Děkuji.

   Chorvatsko - NUTNÉ !!!

   Účastníci zájezdu do Chorvatska musí prosím CO NEJDŘÍVE přinést POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI (vydává lékař) a ČÍSLO PLATNÉHO CESTOVNÍHO DOKLADU.

   ANGLICKÉ DIVADLO - 29. 4. 2019

   V pondělí 29. dubna navštívíme anglické divadlo. Vstupné 60 Kč.

   Velikonoční VOLNO

   Na čtvrtek 18. dubna jsou vyhlášeny velikonoční prázdniny. V pátek 19. dubna je Velký pátek a 22. dubna je Velikonoční pondělí.

   CIMBÁLOVÁ SKUPINA RÉVA - 10. 4. 2019

   Ve středu 10. dubna se zúčastníme vystoupení cimbálové skupiny RÉVA v rámci festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Vstupné 50 Kč.

   EXKURZE

   V úterý 23. dubna 2019 pojedeme na exkurzi do Hradce Králové (do planetária) a do Holic (do muzea Dr. Emila Holuba). Ve středu 15. května 2019 pojedeme na exkurzi do Nasavrk (Keltský skanzen, Keltské muzeum, naučná stezka do Hradiště)

   TONDA OBAL NA CESTÁCH

   Ve středu 13. 3. naši školu navštívili lektoři s programem Tonda Obal na cestách. Žáci se během jedné vyučovací hodiny učili třídit odpady a dozvěděli se o jejich dalším využití. Nejmladší žáčci se učili rozeznávat základní druhy odpadu, ujasnili si, co patří do barevných popelnic, které jsou běžně na ulicích a seznámili se s několika recyklovanými výrobky. Starší žáci se seznámili s fungováním sběrného dvora, skládky a spalovny. Zkusili si třídění všech druhů odpadu, podívali se na video ukázky ze zpracování odpadů a zjistili, jaké výrobky lze z recyklovaných materiálů vytvořit.

   Čekají nás dvě exkurze...

   Během následujících měsíců čekají naši třídu dvě exkurze. Pojedeme se podívat do Nasavrk (Keltské muzeum a okolí) a do Hradce Králové (planetárium a planetární stezka) + Holice (Muzeum Dr. Emila Holuba). Termín obou akcí a podrobnější informace budou upřesněny.

   KONZULTAČNÍ DEN

   Ve středu 10. dubna se koná konzultační den od 15:00 do 17:30.

   KONZULTAČNÍ DEN 10. 4. 2019

   Ve středu 10. dubna se koná konzultační den od 15:00 do 17:30.

   KONZULTAČNÍ DEN

   Ve středu 16. 1. 2019 se koná konzultační den od 15:00 do 17:30.

   VÝPIS ZNÁMEK

   V pátek 11. ledna dostanou žáci výpis známek za 2. čtvrtletí tohoto školního roku.

   KONZULTAČNÍ DEN 7.11.2018

   Ve středu 7.11.2018 se od 15.00 hod. koná konzultační den. Nepřítomni: Mgr. Michaela Bohatá - nemoc, Mgr. Štěpán Doležal - účast na školní akci

   INFORMAČNÍ SCHŮZKA CHORVATSKO

   Ve středu 24. 10. 2018 v 15.30 se uskuteční schůzka, kde p. uč. Jelínek sdělí bližší informace o plánovaném pobytu žáků 6. ročníku v Chorvatsku. Schůzka proběhne v 8. třídě (učebna je hned vedle ředitelny).

   PŘÍSPĚVEK SRPDŠ

   Příspěvek SRPDŠ 200,- Kč vybíráme do konce října.

   VYUČOVÁNÍ - pondělí 17. září 2018

   V pondělí 17. září žáci VI. B pracovní vyučování nemají - končí po 4. vyučovací hodině - v 11.30.

   VYUČOVÁNÍ - pátek 14. a 21. září 2018

   V pátek 14. a 21. září končí vyučování z organizačních důvodů po 4. vyučovací hodině - v 11.30.

   VÝUKA 4. 9. 2018

   V úterý 4. 9. končí vyučování po 5. vyučovací hodině - ve 12.25 hod.

   TŘÍDNÍ SCHŮZKA

   Úvodní třídní schůzka se koná 19. září v 15.00 hodin.

   NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

   Nový školní rok odstartujeme v pondělí 3. září v 7.55 hodin. Letos třídu najdete v prvním patře proti ředitelně - v bývalé počítačové učebně. Strávíme spolu 4 vyučovací hodiny, končit budeme v 11.30 hodin. Vezměte si s sebou přezůvky, svačinu a pití, PSACÍ POTŘEBY a blok na poznámky. Pokud by nám zbylo trochu času, můžeme si zahrát i nějaké hry, proto si můžete nějaké přinést. Hlavně přibalte DOBROU NÁLADU. Těším se na vás.

   Škola v přírodě - 5. den

   Po snídani dopsání deníčků, zhodnocení školy v přírodě, balení a úklid pokojů. Oběd v 11 hodin. Odjezd z Pece pod Sněžkou v 12:30 hod., příjezd mezi 14:30 - 15:00 hod.

   Škola v přírodě - 4. den

   Po snídani psaní deníčků. Dopolední program - orientační běh s plněním úkolů. Po poledním klidu výlet do Jánských Lázní. Cesta zpět lanovkou na Černou horu. Opékání buřtů. Míčové hry.

   Škola v přírodě - 3. den

   Snídaně formou švédského stolu. Celodenní výlet na Sněžku (oběd formou balíčku). Ušli jsme 21 km. Večeře (polévka s rýží, svíčková omáčka s knedlíkem). Večerní program - přednáška o KRNAPu.

   Škola v přírodě - 2. den

   V 7:00 hod. budíček, v 8:00 hod. snídaně formou švédských stolů. Psaní deníčků, hry okolo chalupy. Oběd (bramborová polévka, kuře s bramborem). Výlet na Černou horu (rozhledna Panorama, vysílač, rašeliniště). Dnes jsme ušli 11 km. Večeře (špagety s omáčkou). Hry okolo chalupy, psaní deníčků, kvíz.

   Škola v přírodě - 1. den

   Odjezd od školy v 8:00, příjezd v 10:30 hod. do Pece pod Sněžkou. Výstup na chatu Slovanka (cca 45 minut). Ubytování a oběd (polévka písmenková, maso s rýží a omáčkou). Polední klid. Ve 14:00 procházka po okolí (výstup na rozhlednu Hnědý vrch). Dnes jsme ušli 13, 5 km. V 18:00 večeře (holandský řízek s bramborovou kaší). Beseda s pracovníkem horské služby. Psaní deníčků. Večerní hygiena. Večerka ve 21:30 hod.

   NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2018 - 2019

   Nový školní rok 2018 - 2019 začne v pondělí 3. září 2018.
   • 1. - 2. třída do 9:30 hod.
   • 3. - 5. třída do 10:35 hod.