Vítejte na stránkách ZŠ Smetanova, Skuteč

Stránky jsou momentalně ve fázi vývoje, pokračovat můžete dále pomocí levého menu.

Závěrečné doplňující informace o LVZ

Odjezd: pátek 12. ledna 2018 v 17:00 hod. od budovy školy ZŠ Smetanova Skuteč - (v 17:00 hod. příjezd autobusu - následné naložení zavazadel, odevzdání příslušných potvrzení,...., - odjezd v cca 17:15 hod.)

Příjezd: pátek 19. ledna 2018 mezi 14:00 hod. až 14:30 hod. k budově školy – odtud samostatný rozchod. Po příjezdu na chatu Štvanice začínáme stravování VEČEŘÍ (cca: v 19:30 hod.). V den odjezdu končíme OBĚDEM.

Před odjezdem na LVZ každý žák předá v autobuse učiteli: průkazku pojištěnce, očkovací průkaz, vyplněné prohlášení o bezinfekčnosti dítěte a dále potvrzení o seřízení vázání --- pokud již tak neučinil.

Připomínám, že v rámci odpočinkového dne navštívíme plavecký bazén. Proto je nutné, aby si žáci nezapomněli s sebou přibalit plavky.

Dále by bylo dobré, aby žák měl na cestování lyže svázané a s sebou jeden velký batoh, než několik malých igelitových tašek!! :-) !!

Vedoucí LVZ Mgr. Petr Salát

MASO aneb matematická soutěž

V listopadu se jí pro letošní školní rok za naši školu účastnily dva týmy: Buráci (Burešová Adéla, Kateřina, Michaela a Bureš Matěj)a Smetanka (Bohatý Matouš, Pavlištová Andrea, Novák Vít a Veselá Tereza). Pro všechny členy jednotlivých týmů to bylo první MASO, které okusili. Tušili, co je přibližně čeká, ale vlastní soutěž je překvapila. První reakce po skončení hry byly: „To bylo příšerně těžký! To se nedalo vypočítat!!! Už jsme se učili procenta???“ apod. Nicméně ještě než jsme došli k nedaleké tramvajové zastávce, padl jiný dotaz: „A pojedeme na jaře znovu? Bylo to totiž super a už víc víme, co nás tam asi tak bude čekat…“ S čímž ostatní s úsměvem souhlasili. Je pravda, že pro žáky devátého ročníku je to poslední možnost, jak se této soutěže zúčastnit. Tak uvidíme, jak to bude vypadat na jaře a zda se s nimi někdo do Prahy opět vypraví. Pro tentokrát se oba týmy umístily lehce za polovinou z celkového počtu, což je v porovnání s loňskou účastí výrazné zlepšení. Všem účastníkům děkuji za pohodu v průběhu cesty na místo klání a zpět i za příjemné ohlasy za účast v této hře.

HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA

je soutěž určená zejména žákům devátého ročníku základních škol. I letos jsme uskutečnili školní kolo, kterým nejlépe prošli Adéla Burešová, Radek Janáček a Denisa Javůrková. Všechna tři žhavá želízka jsme dopravili do Pardubic na místní SPŠCH, kde se konalo regionální kolo. Nejlépe se umístila Adéla Burešová na krásném 52. místě! GRATULUJEME!!! Na postup do finále to sice nestačilo, neboť postupuje pouze prvních 30 nejlepších účastníků, ale umístění v první stovce z necelých ??? set, je velmi pěkné.

Vánoční turnaj v deskových hrách

Vánoční turnaj v deskových hrách...

KONZULTAČNÍ DEN

Ve středu 10. ledna 2018 proběhne od 14:00 do 17:30 konzultační den.

VÝPIS ZNÁMEK

V pátek 5. ledna 2018 bude žákům vydán výpis známek za II. čtvrtletí školního roku 2017/2018.

EXKURZE - MALÁ VODNÍ ELEKTRÁRNA V HRADCI KRÁLOVÉ

Ve čtvrtek 16. 11. jsme se vypravili za poznáním do malé vodní elektrárny Hučák, která se nachází na jezu řeky Labe. Exkurze zahrnovala filmovou projekci alternativních zdrojů energie, prohlídku historických částí této již přes sto let fungující elektrárny a interaktivní výstavní část, ve které bylo možné rozjíždět vozíky pomocí světelné energie, větrem pohánět plachetnici nebo vyvolat vlnobití, či pozorovat kouřové tornádo. Po mostě u elektrárny jsme prošli k Obřímu akváriu, ve kterém byl k vidění model deštného pralesa a tropické ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky – opravdu fascinující zážitek.

VÁNOČNÍ RETRO VZPOMÍNKA

Stařičký pan Rok se s mladým pánem Rokem znovu po roce sešel a prosincová vánoční výstava 2017 prosvištěla pětihodinovým maratonem tak urputně, že všichni zúčastnění nabyli dojmu, jako kdyby jarmark cílem snad ani neproběhl. Letos, chtělo by se říct, jak jinak, zase jinak, se výstava nesla v nostalgickém RETROSTYLU 60. – 70. let. Třebaže mnozí pamatují, jak retroživot nestlal pokaždé na růžích, dovolím si tvrdit, že naše vzpomínání si ustlalo hebce a romanticky. Několik návštěvníků se při té příležitosti dotazovalo, zda se u nás platí retro či současnými bankovkami. Myslím, že nebude příliš s podivem, když v trezoru dobrovolného vstupného nalezneme bony. Samotná atmosféra aplaudovala akcentem skupiny ABBA a baladickou blažeností skupiny BEATLES. Pod heslem „Po osmé vstoupíš do téže řeky“ jsme úderem 13. hodiny rozpoutali nespoutanou show. Střídal se jeden obraz za druhým, ozdobičky, korálky, cukroví, pizza, trdelník, knížky, zvířátka, ochutnávka červíků, mažoretky, zpívání, básničky, deskové hry, módní přehlídka, dokonce i velký ELVIS přišel. Snad ani ty terčíky na biatlonové střelnici netřeští rychleji … Také pedagogický sbor se náležitě vystrojil, pánové nosili široké a barevné kravaty, odvážní si vzali kalhoty do zvonu a ještě odvážnější oblékli rudé kalhoty obepnuté dvěma řadami sexy knoflíků, chodilo se na vysokém podpatku nebo bez, hrdě se vystavovala kostkovaná saka, vytahané svetry, hnědé army „strašidelné“ boty a ostatní podivná směs rebel oblečení. Jen hřebeny v zadních kapsách kalhot jsme si zodpovědně zakázali. Dámy oslnily načinčanými účesy, občas ozdobené čelenkami, oblékly těsné, většinou však těsnější minisukně. Jen hluboké úklony a předklony si zodpovědně zakázaly. A přece … našli bychom i po letech dvě úplné novinky. Tu první zastala paní šatnářka, u níž si návštěvníci mohli pohodlně odložit, a druhé obohacení programu obstarala poutavá interaktivní přednáška Ze světa hmyzu a bezobratlých, spojená s výstavou všelijakých těch potvůrek a zasvěceným komentářem p. Karla Švece. Chtěli bychom jménem naší školy poděkovat všem, kteří se podíleli na překrásném podvečeru, dětem – pomocníkům, dětem – účinkujícím, učitelům – kolegům, učitelům – manekýnům, a především Vám návštěvníkům, kteří nás chválou nešetřili. Děkujeme. Pedagogický sbor ZŠ Smetanova přeje všem šťastné a veselé Vánoce

POHLED DO SVĚTA HMYZU A BEZOBRATLÝCH

Ve čtvrtek 7. prosince a v pátek 8. prosince se žáci zúčastnili interaktivní přednášky pana Karla Švece. Z jeho webových stránek: Jsme jediná společnost v České republice zabývající se přednáškami o rozsáhlém světě bezobratlých, převážně hmyzu (brouků, švábů, pakobylek, ploštic,...), ale také štírů, pavouků, mnohonožek, stonožek apod. Nejedná se o teoretickou věc, nýbrž o názornou ukázku exemplářů z jedinečné sbírky v České republice čítající více než 50 druhů živých exemplářů z celého světa. Součástí je ukázka největších brouků světa.

Tuto sbírku máte možnost navštívit i během Vánoční výstavy.

VÁNOČNÍ PROJEKTOVÝ DEN 2. STUPNĚ

Ve středu se na naší škole učilo trochu netradičně. V každé třídě na žáky čekali dva vyučující se zajímavými tématy v podobě soutěží, tajenek, interaktivních či únikových her.