Vítejte na stránkách ZŠ Smetanova, Skuteč

Stránky jsou momentalně ve fázi vývoje, pokračovat můžete dále pomocí levého menu.

EKOLOGICKÝ DEN

Každoročně připadá na 22. dubna ekologický svátek – Den Země, který má lidem připomenout, jaký negativní dopad má současný styl života na životní prostředí. I my jsme se letos zamysleli nad tím, jak bychom mohli naši planetu šetřit. Zapojili jsme se do akce na podporu ochrany klimatu - Hodina Země, která se konala 24. března od 20.30 do 21.30. hod. Všichni jsme si mohli vyzkoušet svoji silnou vůli a během této hodiny se snažit snížit svoji spotřebu elektrické energie na minimum. Ve středu 5. dubna byl pro žáky druhého stupně připraven ekologický den. Zahájili jsme ho připomenutím významu svátku Dne Země. Pokračovali jsme prací ve skupinkách, ve kterých žáci vytvářeli svoje domácí ekologické desatero, které jsou schopni dodržovat během každodenního života. Poté jsme zhlédli naučný film věnovaný problematice odpadů. Znovu jsme si připomněli, jak lehce odpad vytváříme, ale také to, že všechno toto množství odpadu nemusí skončit v popelnici a na skládce. Zjistili jsme, že odpad obsahuje spoustu cenného materiálu a pokud budeme správně třídit, budeme moci tyto suroviny opakovaně použít. V pracovních listech, jsme zkoušeli tipovat, za jak dlouho se odpady v přírodě rozloží a kolik odpadu za rok vyprodukuje průměrný Čech. Během virtuálního třídění jsme se seznámili se symboly, podle kterých můžeme odpad správně vytřídit a připomenuli si barvy kontejnerů, do kterých máme odpad ukládat. Na závěr našeho ekologického snažení jsme si vyzkoušeli třídění v praxi. Žáci devátých ročníků vytvářeli prezentace a pracovní listy týkající se ekologických problémů. Jejich práce budou využívat jejich mladší kamarádi na prvním stupni. Doufáme, že jsme touto akcí přispěli k tomu, že se šetrnější chování k naší planetě pro nás stane samozřejmostí.

VELIKONOČNÍ TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

Velikonoční turnaj v deskových hrách měl letos několik změn – o změně termínu jsme již informovali. Další změnou byl vedoucí IT-týmu, neboť Jakub se pro tentokrát nemohl uvolnit, a tak vyslal svého bratra Jana, který spolu s našimi šikovnými dívkami z devátého ročníku vše v klidu zvládl (tedy s lehkou pomocí Jakuba, který byl na dálku ve spojení a v případě nouze pomáhal). Poslední (milou) změnou byl počet účastníků, který se letos vyšplhal na kulatých 130 hráčů. A jak dopadl celý turnaj? Uvedeme pouze nejlepší tři místa v jednotlivých hrách: Blokus: 1. Vojtěch Mudroch (Skuteč), 2. Jakub Bouška (Praha), 3. Petra Uchytilová (Skuteč) Carcassonne: 1. Šimon Češík (Skuteč), 2. Matyáš Lorenc (Praha), 3. Michal Baloun (Skuteč) Dáma: 1. Ondřej Häusler (Praha), 2. Igor Gutovskyy (Praha), 3. Petr Nohejl (Praha) Felix: 1. Michaela Dubská (Skuteč), 2. Tereza Hrušková (Skuteč), 3. Karolína Rybenská (Skuteč) Othello: 1. David Tran (Praha), 2. Ondřej Bělovský (Skuteč), 3. Adéla Spáčilová (Praha) Piškvorky: 1. Radek Janáček (Skuteč), 2. David Kudláček (Skuteč), 3. Adam Vařejčko (Skuteč) Ubongo: 1. Šárka Benešová (Skuteč), 2. Anna Drobná (Skuteč), 3. Daniela Smrčková (Praha) A drobné perličky: • Blokus byl (u nás) poprvé plně obsazen a výsledky v něm máme velmi pěkné • Carcassonne vyhrál v této hře jeden z nejmladších hráčů – teprve žák 3. ročníku, který nechal osmáky i deváťáky daleko za sebou • V Dámě jsme dostali na zadek, máme co trénovat. Nejlepší od nás byl Adam Votava, žák 4. ročníku, který skončil na krásném 5. místě. Kde ale zůstali naši sedmáci, osmáci a deváťáci???! Daleko, předaleko… • Felix byl letos dívčí válkou našich žákyň z osmého a sedmého ročníku – i po turnaji spolu kamarádí ☺ • Othello – Máme Ondru, to se máme! Jinak se moc nechytáme… (no, z celé dvacítky máme ještě 7. místo, 8. místo, 10. místo…) • V Piškvorkách jsme nedali hostům z Prahy moc prostoru a dovolili jim umístění až na 9. pozici • Ubongo s přehledem vyhrála naše Šárka z 9. B; protože už se nemohla účastnit vyhlašování výsledků, požádala svou kamarádku Lucii z 2. B, aby to vzala za ni, což bylo při vlastním vyhlašování velmi roztomilé (Lucka si tak šla pro cenu dvakrát, umístila se totiž na krásné 11. pozici) Velká poděkování patří všem, kteří nám s turnajem pomáhali! Velmi bych chtěla poděkovat Janu Riedlovi, který měl tentokrát na starosti zpracovávání výsledků jednotlivých turnajů. Další velké poděkování patří všem sudím u jednotlivých her: Evě Eisnerové a Daniele Návarové, Markétě Novotné, Michaele Bohaté a Heleně Pavlišové, Štěpánu Doležalovi, Radku Mihulkovi a Ondřeji Richterovi, Janu Rybárikovi, Václavu Křištovi. Velké poděkování patří také internetovému obchodu Svět deskových her za výraznou slevu při pořízení cen. A velké poděkování patří také vedení naší školy, které nám při organizaci turnaje vyšlo ve všech našich požadavcích vstříc. Letošní turnaj je za námi a ten příští před námi – za necelý rok se budeme těšit na další setkání u deskových her!

ZÁPIS DO 1.TŘÍD

zZápis se uskuteční ve středu 5.4.2017 v čase od 13-18hod.K zápisu se dostaví žáci narození v termínu 1.9.2010 až 31.8.2011.Zákonný zástupce žáka předloží rodný list zapisovaného žáka. Zápis se skládá z části formální, rozhovoru s dítětem a konání činností zaměřených k orientačnímu posouzení školní připravenosti dítěte na školní docházku.

Orientační činnosti jsou zaměřené zejména na rozlišování tvarů, barev, pojmenování činností, určení počtu, na slovní zásobu, jednoduché rozlišování v oblasti přírody, reprodukci textu, výslovnost.

Délka všech činností u zápisu je v rozmezí 20 až 40 minut.

V případě žádosti o odložení zápisu k povinné školní docházky o jeden rok předloží u zápisu zákonný zástupce \\\"Žádost\\\" a dvě doporučující vyjádření(ped.psych.poradna a odborný lékař).Tato doporučení je třeba mít již vyřízena v den zápisu, a to vzhledem k posunutí termínu zápisu o tři měsíce a termínu 30.4., do kdy musí být řízení u zápisu vyřízeno.

Při zápisu škola předá zákonnému zástupci informace o tom, jak může do doby zahájení povinné školní docházky pomoci dítěti v jeho dalším rozvoji.

Výsledky zápisu budou oznámeny zveřejněním seznamu uchazečů pod přiděleným registračním číslem(číslem jednacím) na webových stránkách školy www,zs-smetanova.cz do 14 dnů po ukončení zápisu.

Předpokládaný počet přijímaných žáků je v případě otevření jedné třídy do 26, pro otevření dvou tříd je potřeba přijmout nejméně 36 žáků.

Kritéria přijetí:-spádovost stanovená zřizovatelem, - úroveň posuzované školní připravenosti dítěte,- sourozenec ve škole

Vystoupení pěveckého kroužku

vVe čtvrtek 23.2.2017 vystoupil pěvecký kroužek Sluníčka v SeniorCentru ve Skutči.

KARNEVAL ŠD

kV pátek 3.2.2017 před jarními prázdninami se konal v ŠD KARNEVAL. Soutěže o věcné ceny a bohatý kulturní program přilákal mnoho dětí.

Návštěva ČNB

Ve čtvrtek 2.3.2017 se naši žáci z 8.+9.tříd vydali na návštěvu České národní banky do Prahy.

2.místo v okresní kole v basketbale

V pátek 24.2.2017 se naši basketbalisté ve složení( Tomáš Hřebík, Marek Čonka, Lukáš Hřebík, Adam Vařejčko, Martin Votava, Jakub Filipi,Jan Čonka a Damien Zelinger) zúčastnili okresního kola v basketbale. Vítězství střídalo vítězství, až poslední zápas se ZŠ U stadionu Chrudim skončil prohrou. Naše škola tak obsadila 2.místo.Gratulujeme!

POLOLETNÍ PRÁZDNINY

V pátek 3.2.2017 budou pololetní prázdniny.

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ 31.1.2017

Poslední vyučovací hodinu bude v úterý 31.1. žákům slavnostně rozdáno pololetní vysvědčení. Pololetní prázdniny budou v pátek 3.února.

ZLATO,ZLATO,ZLATO !!!

f Postup na republikové kolo do Olomouce

Po vítězství v okresním kole jsme se v úterý 24. ledna zúčastnili krajského kola ve florbale, které se poprvé pořádalo ve Skutči. Turnaje se zúčastnilo 8 základních škol z celého Pardubického kraje. Nás čekaly tři zápasy ve skupině a následně vyřazovací utkání.

Vstup do turnaje byl podle našich představ. V prvním zápase se Sezemicemi jsme dominovali a zaslouženě vyhráli 4:0. Ve druhém utkání s týmem ze Svitav jsme vyhráli 7:5 a v posledním zápase ve skupině jsme porazili Základní školu z Králík 3:2. Do vyřazovacích bojů jsme postoupili z prvního místa s plným ziskem bodů (9 bodů), a to zcela zaslouženě. V semifinále nás čekal sympatický tým - Základní škola z Proseče. V tomto utkání jsme dominovali hlavně zakončením a zvítězili 4:0. V posledním finálovém a nejdůležitějším zápase jsme narazili na vítěze z druhého semifinálového utkání, byla to ZŠ ze Svitav. Finálový zápas byl pouze v naší režii, hned v úvodu utkání jsme vedli nádhernou střelou Lukáše Dvořáčka a po krásných kombinačních akcích jsme jednoznačně zvítězili 6:0. Nesmíme ani zapomenout na vynikajícího brankáře Marka Vařejčka, který ve vyřazovacích zápasech neobdržel ani jednu branku.