Vítejte na stránkách ZŠ Smetanova, Skuteč

Stránky jsou momentalně ve fázi vývoje, pokračovat můžete dále pomocí levého menu.

První den 5. 6. 2017

Atletické závody- Hrošiáda

hVe středu 24. května 2017 se naši žáci zúčastnili atletických závodů v Hrochově Týnci, a to ve složení:

1. stupeň – Tereza Henychová, Eliška Charvátová, Alexandr Havlíček, Aleš Baloun, Tereza Peřinová, Anna Drobná, Lukáš Dvořáček, David Adámek

2. stupeň – Leona Novotná, Adéla Ceralová, Daniel Sršeň, Jiří Netolický, Michaela Uličná, Adéla Bačkovská, Michal Korytář, Filip Zindulka

Od první disciplíny se naši sportovci soustředili na své výkony a celé dopoledne bojovali ze všech sil, aby zdárně reprezentovali naši školu. Vyplatilo se. Za výborné výkony jednotlivých žáků mluví 1. místo 2. stupně a 3. místo 1. stupně. V celkovém součtu za podzimní a jarní kolo se naše škola umístila na krásném 1. místě a získala tak pohár vítěze „Hrošiády 2017“.

Všem sportovcům gratulujeme!!!

ATLETICKÉ ZÁVODY VE VYSOKÉM MÝTĚ

Ve středu 31. května 2017 se naši žáci zúčastnili atletických závodů ve Vysokém Mýtě.

TURISTICKÝ KURZ 2017

Naše Základní škola Smetanova Skuteč již několikátým rokem pořádá pro osmý ročník turistický kurs. Tradičně se spí v kempu Sedmihorky v Českém ráji a tamtéž se každý den chodí na různě náročné túry. Letos jsme jeli na celý týden od 15. do 19. května. Letošních osmáků jelo „pouze“ 24, organizační starosti tak byly umenšeny a čekalo se na jediné – na počasí. A to vyšlo skvěle. Prakticky celý turistický kurs jsme se mohli spolehnout na sluníčko a příjemné teploty. Pokud vystoupily až nad nějakých 25 stupňů, zachránily nás lesy a jejich stín. Postupně jsme tak s osmou třídou navštívili Hrubou Skálu (pondělní zahřívací výšlap), hrad Valdštejn a město Turnov (úterní túra), Kopicův statek (středeční úvod k orientačnímu běhu), hrad Trosky (čtvrteční porce 24 kilometrů). V pátek jsme už jen zamávali a jeli domů. Orientační běh je už také tradiční oblíbená zkouška, jak se náctiletí dokáží orientovat v prostoru kempu podle mapy. A jak rychle zvládnou vyfotit deset stanovišť. Letos vyhrála Adéla Burešová, trumfnout ji mohl Radek Janáček, ale nevyfotil jedno stanoviště a neúprosná pravidla ho vyřadila z pole umístěných. Příště si to Radek pohlídá. Program po návratu z túr byl rozličný – někdy hry, jindy hokej (zde ovšem s povzdechem, že v celém kempu nebyla ani jedna televize a wifina byla přetížená), jednou jsme si zatopili táborák, ale přiznejme si, že děti obecně dnes ohýnkem nezaujmete – leda by byl na chytrém mobilu, a buřtem je nepohostíte. Dudek a Flídr by se kamarádil s hradeckou školou a taky jsme tam potkali dvojníka Damiena Zelingera, který se od našeho "originálu" odlišoval peprnějším slovníkem.

TEREZÍNSKÁ TRYZNA

V neděli 21. května 2017 se vybraní žáci naší školy zúčastnili Terezínské tryzny. Terezínská tryzna je každoroční pietní a vzpomínková slavnost. Je pořádána vždy třetí květnovou neděli na Národním hřbitově v Terezíně. Jedná se o vzpomínkovou akci, která se koná k uctění památky obětí zdejší nacistické perzekuce během druhé světové války. Žáci sledovali kladení věnců, vyslechli projevy předních představitelů České republiky a poklonili se památce terezínských obětí. Po samotné pietě prošli i Malou pevností, prohlédli si cely, uzavřené dvorky, nikdy nevyužité sprchy, ale i dokonalou architekturu habsburské pevnosti. Poté naše exkurze pokračovala do Lidic, vesnice, kterou my, ležáčtí sousedé, nemusíme představovat. Nakonec jsme se ještě zastavili v Lánech. Současného pana prezidenta jsme sice nezahlédli, ale zato jsme si v lánském muzeu mohli připomenout osobnost Tomáše G. Masaryka a na místním hřbitově se poklonit památce celé jeho rodiny. Tímto počinem náš nedělní výlet skončil a mně nezbývá než poděkovat Českému svazu bojovníků za svobodu, který celou tuto akci zorganizoval.

ŠVP 26. 5. 2017 Pátý den

ŠVP 25. 5. 2017 Čtvrtý den