Vítejte na stránkách ZŠ Smetanova, Skuteč

Stránky jsou momentalně ve fázi vývoje, pokračovat můžete dále pomocí levého menu.

PŘEDVÁNOČNÍ AKCE

Psal se 30. listopad a naše družina se dočkala předvánočního výletu na zámek Žleby. V zámku nás čekala vánoční prohlídka oživená pohádkovými postavami jako je princezna, drak nebo kuchař v zámecké kuchyni. Princezně jsme našli a nakrmili ztraceného králíka, drakovi poradili, co dělat, aby celý den neprobrečel a v kuchyni ochutnali výborné sušenky. Výlet jsme zakončili nákupem vánočních ozdob a plni zážitku jsme za tmy dorazili domů. Ve stejný den čekal žáky 8. a 9. třídy výlet do elektráren Dukovany a Dalešice. Směrem tam si museli prožít nekonečnou cestu autobusem, kterou se paní učitelka Leopoldová snažila ozvláštnit svými záludnými kvízovými otázkami. V Dukovanech byli všichni ohromeni velikostí této jaderné elektrárny! Zhlédli krátké filmy a prohlédli si zmenšené modely elektrárny, ke kterým jim paní průvodkyně všechno vysvětlila. Ale k pravým reaktorům se nedostali (to až jim bude 18 let a více…). Po skončení prohlídky vyrazili do přečerpávací vodní elektrárny Dalešice. V rámci projektového týdne Vánoce děti z 2., 3., a 4. tříd navštívili zámek Potštejn. Po příjezdu do stejnojmenné obce nás potěšil pohled na hrad Potštejn, vypínající se nad obcí. Zámek sám, nacházející se v centru obce, nás uvítal pěkně připraveným vánočním programem. Nejprve jsme procházeli místnostmi zámku, v každé nás čekala část divadelního představení na téma zrození Ježíška -„Betlémský příběh“. Průvodkyní nám byla dívenka Barunka, která s námi objevovala jednotlivé fáze příběhu: Zvěstování narození ježíška, Cesta Marie a Josefa z Nazaretu do Betléma, Tři králové a samotné zrození v Betlémě. Dále jsme navštívili světelnou vánoční výstavu a expozici Betlémů. Poseděli jsme v zámecké místnosti a byli pohoštěni čajem s datlovými perníčky. Děti si mohly zakoupit drobné dárky. Krásně vánočně naladěni jsme se vrátili zpět do Skutče natěšeni na další akce, které nás ještě ve vánočním čase čekaly.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Z organizačních důvodů bylo na čtvrtek a pátek 3. 1. 2019 a 4. 1. 2019 uděleno ŘEDITELSKÉ VOLNO.

POZVÁNKA NA VÁNOČNÍ VÝSTAVU

Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali, že v týdnu od 3.12. do 7.12.2018 bude na naší škole probíhat VÁNOČNÍ PROJEKTOVÝ TÝDEN. V úterý 4.A,B navštíví vánoční Potštejn, 1.stupeň se podívá na koncert ZUŠ (20Kč), na 2.stupni bude probíhat projektová výuka včetně badmintonového turnaje, ve středu 1.a 2.hodinu bude mikulášská nadílka. V pátek 7. prosince od 13 do 18 hodin jste srdečně zváni na naši VÁNOČNÍ VÝSTAVU. I pro tento rok jsme pro Vás připravili bohaté vánoční trhy. Nebudou chybět oříšky, bylinky, čaje, trdelník, perníčky, sýry, bižuterie, knihy, ... a ochutnávka moučníků. Vše orámuje pestrobarevný program: Program:13:35 - science show UDIF Brno (neobvyklé fyzikální pokusy v nově otevřené chemicko-fyzikální učebně), 14:35 - taneční vystoupení žáků 4.tříd, 14:50 - recitace básní žáků 2.stupně, 15:00 - vystoupení pěveckého sboru Sluníčka,15:15 - science show UDIF Brno, 16:15 - módní přehlídka salonu Diana, 16:40 - vyhlášení soutěž „O nejlepší moučník M.D.Rettigové“, 17:00 - závěrečné vystoupení pěveckého sboru Sluníčka. Všichni, kteří se přihlásili do soutěže „O nejlepší moučník“, přinesou svůj moučník do 13 hodin, a to do ředitelny naší školy. ZŠ Smetanova Skuteč

2. DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V RÁMCI PŘEDPLATNÉHO

Ve středu 5. prosince zhlédneme druhé divadelní představení v rámci předplatného ve Východočeském divadle Pardubice. Divadelní hra má název \"Kvítek z horrroru\", začátek představení v 17:30, konec představení ve 20:00. Sraz v 14:55 na parkovišti u Botany.

KONZULTAČNÍ DEN 7. 11. 2018

Ve středu 7.11.2018 se od 15.00 do 17:30 koná konzultační den. Nepřítomni: Mgr. Michaela Bohatá - nemoc, Mgr. Štěpán Doležal - účast na školní akci

INFORMATIVNÍ SCHŮZKA O CHORVATSKU

Ve středu 24. října 2018 proběhla informativní schůzka k ozdravnému pobytu v Chorvatsku. Pokyny a prohlášení o bezinfekčnosti najdete pod nabídkou \"ke stažení\" na webových stránkách naší školy.

2 stříbrné medaile pro sportovce ze ZŠ Smetanova

hVe středu 26. září 2018 se naše škola účastnila podzimního kola atletických závodů v Hrochově Týnci zv. Hrošiáda. Stalo se na naší škole tradicí, že se účastníme každého jejího kola. I přestože bylo středeční ráno skoro mrazivé, bojovat v pěti atletických disciplínách přijelo 128 sportovců z 8 základních škol. Naši školu reprezentovalo 16 sportovců, kteří závodili ve dvou věkově rozdělených kategoriích. Mladší - 1. stupeň a starší - 2. stupeň. Po sečtení všech sportovních výsledků se oba naše týmy umístily na krásném 2. místě. Všem našim reprezentantům blahopřejeme. Základní škole v Hrochově Týnci děkujeme za pozvání, za výbornou organizaci a příjemnou atmosféru, která panovala celým atletickým dnem.

Projektový den\"Po stopách Keltů\"

kV úterý 25.9.se konal v Nasavrkách projektový den\"Po stopách Keltů\", kterého se účastnili žáci 4. tříd s paní učitelkou Sochorovou a Pavlišovou.

Myslivecký den ve Skutíčku

V pátek 7. 9. 2018 jsme nelenili a vyšlápli s našimi druháčky do Skutíčka. Byli jsme pozváni mysliveckým sdružením na dopoledne s pěkným programem. Páni myslivci měli pro nás a děti z horní školy připravena stanoviště, na kterých jsme plnili úkoly. Poznávali jsme rostliny, zvířata, stříleli jsme ze vzduchovky (což se nám velice líbilo!), měli jsme možnost opéci si buřtíky a proběhnout se sluníčkovým dnem. Na závěr jsme za naše úspěchy byli odměněni taškou plnou překvapení. Byl to velmi příjemně strávený čas a všichni ještě jednou děkujeme pánům myslivcům, že pro nás tento program připravili. Budeme se těšit na někdy příště. Děti a paní učitelky z 2. tříd

Kroužky

V pátek 14.9. byly uzavřeny zájmové kroužky. V naší škole se podle zájmu žáků otevírají pro letošní pololetí pouze tyto kroužky :Florbal 1.třída,Florbal 2.stupeň, Sportovní kroužek, Anglický kroužek 1.třída a 2.třída, Keramika.

Malý zájem byl o kroužek Přírodovědný, Deskové hry a Florbal 2.třídy. Pokud se do konce září nenajde více zájemců, tyto kroužky probíhat nebudou.