Vítejte na stránkách ZŠ Smetanova, Skuteč

Stránky jsou momentalně ve fázi vývoje, pokračovat můžete dále pomocí levého menu.

OKRESNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

Ve středu 24. ledna se Adéla Burešová a Radek Janáček zúčastnili okresního kola Matematické olympiády. Nervozitu zvládli skvěle. Adéla Burešová se umístila na 1. místě a Radek Janáček na 2. místě. Pro oba to tedy znamená postup do krajského kola, které se uskuteční v úterý 27. března 2018 v Pardubicích.

5.den ve Stříbrnicích- středa

lvzPo odpočinkovém dni jsme opět zahájili lyžařský výcvik.Přes noc napadlo 15 cm sněhu.Sjezdovky byly krásně široké a hladké.Odpoledne foukal silný vítr, ale vše jsme zvládli.

Snídaně:švédské stoly

Oběd: fazolová polévka,vepřový plátek s rýží, dýňový kompot

Večeře:zapékané brambory

Druhá večeře: pomazánka+ pečivo

Večerní program: přednáška člena Horské služby z Červenohorského sedla

4.den ve Stříbrnicích - úterý

lvztSněží, sněží, sněží.....Dnes nás čeká odpočinkový den.Dopoledne turistika v čerstvě napadaném sněhu a odpoledne návštěva bazénu v Zábřehu, kde využijeme parní saunu, vířivku, bazén na dokonalou relaxaci.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:poléka česnečka, kuřecí řízek+ brambor

Večeře:domácí borůvkové knedlíky

Druhá večeře:škvarková pomazánka+ pečivo

Večerní program:hra kostky

3.den ve Stříbrnicích - pondělí

3.den ve Stříbrnicích(pondělí)

Dnes celý den byla mlha.Zasněžovací děla byla v plném proudu a my mezi nimi nacvičovali sjezdové oblouky.Všechna tři družstva sjíždí plynule upravené sjezdovky.Celý den jsme natáčeli videozáznamy z našich jízd, abychom večer mohli rozebrat sjezdovou techniku.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:gulášová polévka, čočka na kyselo+ párek

Večeře: zapékané těstoviny

Druhá večeře:sýrová pomazáka+ pečivo

2.den ve Stříbrnicích - neděle

Nedělní den byl ve znamení azurově modrého počasí. Mrzlo, sluníčko svítilo a my jsme lyžovali na krásně upravených sjezdovkách.I třetí družstvo dnes odpoledne pokořilo svoji první sjezdovku.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:hovězí vývar s nudlemi, bolognese špagety

Večeře:dukátové buchtičky se šodo

Druhá večeře:masová pomazánka+pečivo

Večerní program:stolní hry, karetní hra \\\"Prší\\\".

1. den ve Stříbrnicích - sobota

Počasí bylo mrazivé, příjemné.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:čočková polévka s párkem,rajská omáčka ,knedlík,masová koule

Večeře:kuřecí rizoto

druhá večeře:výborná rybí pomazánka

Po úvodním rozdělení do družstev probíhal celodenní výukový program.Večerní program:soutěžní piškvorky a videozáznam o technice lyžování

Výprava do Ostravy aneb účast v U6

Tak to jsme my, naši soupeři, pan Ducháček a pan Rohlíček a obě paní učitelkyPaní učitelko! Pojedeme na U6? Tak tímto dotazem to začalo...

Závěrečné doplňující informace o LVZ

Odjezd: pátek 12. ledna 2018 v 17:00 hod. od budovy školy ZŠ Smetanova Skuteč - (v 17:00 hod. příjezd autobusu - následné naložení zavazadel, odevzdání příslušných potvrzení,...., - odjezd v cca 17:15 hod.)

Příjezd: pátek 19. ledna 2018 mezi 14:00 hod. až 14:30 hod. k budově školy – odtud samostatný rozchod. Po příjezdu na chatu Štvanice začínáme stravování VEČEŘÍ (cca: v 19:30 hod.). V den odjezdu končíme OBĚDEM.

Před odjezdem na LVZ každý žák předá v autobuse učiteli: průkazku pojištěnce, očkovací průkaz, vyplněné prohlášení o bezinfekčnosti dítěte a dále potvrzení o seřízení vázání --- pokud již tak neučinil.

Připomínám, že v rámci odpočinkového dne navštívíme plavecký bazén. Proto je nutné, aby si žáci nezapomněli s sebou přibalit plavky.

Dále by bylo dobré, aby žák měl na cestování lyže svázané a s sebou jeden velký batoh, než několik malých igelitových tašek!! :-) !!

Vedoucí LVZ Mgr. Petr Salát

MASO aneb matematická soutěž

V listopadu se jí pro letošní školní rok za naši školu účastnily dva týmy: Buráci (Burešová Adéla, Kateřina, Michaela a Bureš Matěj)a Smetanka (Bohatý Matouš, Pavlištová Andrea, Novák Vít a Veselá Tereza). Pro všechny členy jednotlivých týmů to bylo první MASO, které okusili. Tušili, co je přibližně čeká, ale vlastní soutěž je překvapila. První reakce po skončení hry byly: „To bylo příšerně těžký! To se nedalo vypočítat!!! Už jsme se učili procenta???“ apod. Nicméně ještě než jsme došli k nedaleké tramvajové zastávce, padl jiný dotaz: „A pojedeme na jaře znovu? Bylo to totiž super a už víc víme, co nás tam asi tak bude čekat…“ S čímž ostatní s úsměvem souhlasili. Je pravda, že pro žáky devátého ročníku je to poslední možnost, jak se této soutěže zúčastnit. Tak uvidíme, jak to bude vypadat na jaře a zda se s nimi někdo do Prahy opět vypraví. Pro tentokrát se oba týmy umístily lehce za polovinou z celkového počtu, což je v porovnání s loňskou účastí výrazné zlepšení. Všem účastníkům děkuji za pohodu v průběhu cesty na místo klání a zpět i za příjemné ohlasy za účast v této hře.

HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA

je soutěž určená zejména žákům devátého ročníku základních škol. I letos jsme uskutečnili školní kolo, kterým nejlépe prošli Adéla Burešová, Radek Janáček a Denisa Javůrková. Všechna tři žhavá želízka jsme dopravili do Pardubic na místní SPŠCH, kde se konalo regionální kolo. Nejlépe se umístila Adéla Burešová na krásném 52. místě! GRATULUJEME!!! Na postup do finále to sice nestačilo, neboť postupuje pouze prvních 30 nejlepších účastníků, ale umístění v první stovce z necelých ??? set, je velmi pěkné.