Vítejte na stránkách ZŠ Smetanova, Skuteč

Stránky jsou momentalně ve fázi vývoje, pokračovat můžete dále pomocí levého menu.

Dopravní kurz

2. října jsme se společně s 5. B zúčastnili dopravního kurzu na dětském dopravním hřišti v Chrudimi. Seznámili jsme se zde s dopravními značkami a snažili jsme se podle nich řídit při jízdě na kolech. Také jsme si mohli vyzkoušet svoji zručnost při jízdě přes různé překážky napodobující jízdu v terénu. Na třetím stanovišti jsme si povídali o různých dopravních situacích a jak se při nich chovat.

O letních prázdninách se opravovalo

wcKaždé letní prázdniny jsou ve škole ve znamení oprav. Letos se opravy týkaly hlavně sociálního zařízení( chlapeckých a dívčích WC) v obou patrech školy. Že to byla oprava komplexní svědčí o cenové hodnotě opravy, která se vyšplhala na 1 300 000Kč.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Na pátek 29. září 2017 bylo z důvodu dokončení rekonstrukčních prací vyhlášeno ŘEDITELSKÉ VOLNO.

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018

V pondělí 4.září slavnostně zahájíme nový školní rok 2017/2018.

Žáci 2.-3.tříd budou ve škole do 9:30h.Žáci 4.-9.tříd do 10:00h.

V úterý proběhne výuka podle rozvrhu( na 2.stupni nebude odpolední výuka).

Od středy výuka podle rozvrhu.

Plavecký den

Z organizačních důvodů je pořádaný plavecký den ve středu a ve čtvrtek pro všechny třídy zrušen. Děkujeme za pochopení.

vedení školy

Chorvatsko - Gradac

Fotky z ozdravného pobytu v Chorvatsku 2017.

LIDICE 21

Ve středu 14.6. proběhlo v Multifunkčním centru v Hlinsku slavnostní vyhlášení výsledků vědomostní soutěže Lidice pro 21.století. Tato soutěž si klade za cíl připomínat nejenom lidickou tragédii, ale i ostatní děsivé momenty druhé světové války. Proč? Právě proto, aby se na ně nezapomnělo a tyto hrůzy se již nikdy neopakovaly. Letos se soutěže zúčastnilo pět žáků, a to především z devátých ročníků. Pavel Kozderka, Jana Broklová, Kristýna Štulíková, Šárka Benešová a sedmák Matouš Bohatý. Ten ve svoji kategorii získal třetí místo a spoustu krásných cen. Tou nejzajímavější cenou byl jistě poznávací zájezd na Slovensko, konkrétně do Bánské Bystrice, centra Slovenského národního povstání. Matouše na cestě doprovázelo ještě dalších pět vítězů soutěže a podle slov organizátorky zájezdu Lucie Chvapilové se sešla výborná parta, která si exkurzi nejenom užila, ale do příštího roku si dala vysoký cíl, a to aby všichni v soutěži opět zvítězili a mohli se tak sejít na dalším výherním pobytu. Mgr. Michaela Bohatá

SOUTĚŽNÍ VÝSTAVA OBRÁZKŮ NOC KOSTELŮ

Naši žáci se zúčastnili u příležitosti celorepublikové akce Noc kostelů soutěžní výstavy obrázků kostelů od dětí z místních škol + hlasování o nejlepší kresby v kostele Božího Těla ve Skutči. V kategorii 4. - 6. třída obsadila 1. místo Tereza Veselá, v kategorii 7. - 9. třída 2. místo Michaela Dubská a 3. místo Pavel Kozderka.

VYSTOUPENÍ PĚVECKÉHO SBORU SLUNÍČKO

Pěvecký sbor Sluníčko navštívil se svým programem MŠ Poršova Skuteč a MŠ a ZŠ Žďárec u Skutče

SEIFEROS - letecké ukázky dravců a sov

SEIFEROS - letecké ukázky dravců a sov