Vítejte na stránkách ZŠ Smetanova, Skuteč

Stránky jsou momentalně ve fázi vývoje, pokračovat můžete dále pomocí levého menu.

PRVNÍ SPOLEČNÁ SCHŮZKA BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ A JEJICH RODIČŮ

Zvu Vás tímto na první společnou schůzku, které se zúčastní budoucí prvňáčci, jejich rodiče a zástupci školy. Tato schůzka se uskuteční v úterý 15. května 2018 od 16,00 hod v přízemí školy vpravo - učebna I. A. V průběhu našeho programu bude s Vašimi dětmi pracovat spec. ped. naší školy Mgr. K. Zelenková. Program setkání:
  • informace školy k zahájení pravidelné školní docházky
  • rozdělení žáků do tříd
  • učební pomůcky - přehled
  • organizační chod školy
  • personální zajištění výuky
  • diskuse

Na setkání se těší

Mgr. Leoš Lukaštík, ředitel školy

Zápis do 1.tříd

zápisVe středu 4.dubna proběhl na naší škole zápis dětí do 1.tříd. K zápisu se dostavilo 48 dětí.Po ukončení řízení o odkladu povinné školní docházky nastoupí v příštím školním roce 2018/2019 pravděpodobně 41 prvňáčků (2 třídy). Chtěli bychom touto cestou poděkovat rodičům stávajících a budoucích žáků naší školy za trvalou přízeň. vedení školy

VÝPIS ZNÁMEK A KONZULTAČNÍ DEN

V pátek 20. dubna bude žákům vydán výpis známek a ve středu 25. dubna proběhne konzultační den od 14:30 do 17:30.

Z důvodu nepřítomnosti p.uč.Bezdíčkové bude konzultační den třídy 1.A v úterý 24.4.od 14:00-17:00.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Na pondělí 30. dubna a 7. května 2018 bylo ředitelem školy vyhlášeno ředitelské volno z důvodu dokončení rekonstrukčních prací uvnitř školy (plánované úklidové a malířské práce po rekonstrukcích).

VELIKONOČNÍ TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

VELIKONČNÍ TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH Již sedmým rokem se na naší škole proměnily učebny druhého stupně v turnajové herny, ve kterých se letos opravdu žhavily mozky (u Dámy a Othella doslova – až mi bylo některých účastníků líto). Mezi turnajové disciplíny pro letošní rok patřili Blokus, Carcassonne, Dáma, Felix, Othello, Piškvorky a Ubongo. Žáci naší školy zcela ovládli Carcassonne, Felixe, Piškovrky a Ubongo. Návštěvníci z Prahy nám pak nedali šanci v Blokusu. U zbývajících dvou her, Dámy a Othellu, jsme se o medaile podělili. Jak to tedy letos dopadlo? Nejlépe blokovala a nejvíce svých dílků v Blokusu umísťovala Andrea Hamzová, dále pak Jakub Bouška a za ním Nicolas Grim. Z naší školy byla nejlepší blokérkou Kateřina Pavlišová, které se umístila až na 7. místě. Carcassonne si nejlépe obsazoval a tím nejvíce bodů získal Ondřej Mihulka, v závěsu za ním pak Matěj Bureš a na třetí pozici David Adámek. V Dámě první místo vybojoval Igor Gurtovskyy, druhé místo Ondřej Häusler, třetí místo Jan Flídr (velká gratulace). Felix je tradičně zápasem dívek z naší školy. Letos se ale přidali i někteří chlapci a dokonce jedna dívka z Prahy. Obrat ostatní o „myši“ a koupit nejlepší kočky však dokáže zejména Tereza Zemanová, které nejvíce konkurovaly Jana Pírková a Veronika Kavková. Othello ve velmi těsném výsledku vyhrál Ondřej Bělovský, kterému byli největšími soupeři Bin Vuong a Martin Votava. Ve hře Piškvorky zlato vybojoval Radek Janáček. Na druhém místě pak skončil Jiří Netolický a na třetím Tomáš Starý. I hra Ubongo je pro naši školu skoro srdeční záležitostí. Letos ho nejrychleji dokázala skládat Andrea Sejkorová. Na druhém místě pak skončila Leona Novotná a na třetím Alžběta Doležalová. Všem 126 dětem, kteří se turnajového klání účastnili, děkuji za klidný a hladký průběh turnaje. Také děkujeme jednotlivým sudím turnajů – Evě Eisnerové a Daniele Návarové za Blokus, Heleně Pavlišové za Carcassonne, Václavu Křištovi za Dámu, Štěpánu Doležalovi za Felixe, Janu Rybárikovi za Othello, Radku Mihulkovi a Lukáši Richterovi za Piškvorky a Markétě Novotné za Ubongo. Velké díky také patří Jakubu Riedlovi za zpracování výsledků a Aleně Vávrové za organizaci dopravy a dohled nad žáky z Prahy. Další velké poděkování patří vedení naší školy za možnost takto velký turnaj v budově naší školy organizovat. Všem kolegům pedagogickým i nepedagogickým děkujeme za pomoc a podporu při přípravě turnaje a úklidu po něm. Velké poděkování opět posíláme i do naší jídelny, neboť opět potvrdila svou vysokou kvalitu a žáci z Prahy se do naší jídelny na přes rok opět velmi těší. Tak za rok u deskových her opět na viděnou! Za organizační tým, Mgr. Eliška Leopoldová

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

V úterý 20. 3. 2018 se od 12:00 do 16:00 hodin koná \"Den otevřených dveří\" pro rodiče budoucích prvňáčků. Budete si moci prohlédnout školu, třídy a navštívit kroužek angličtiny a nácvik pěveckého kroužku naší školy.

ZÁPIS 4. 4. 2018

Srdečně zveme Vás a Vaše děti na ZÁPIS na ZŠ Smetanova Skuteč

TRADIČNÍ VELIKONOČNÍ TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

Ve středu 28. března 2018 pořádá naše škola již tradiční velikonoční turnaj v deskových hrách.

OLYMPIÁDA V JAZYCE ANGLICKÉM

V okresním kole olympiády v anglickém jazyce reprezentovaly naši školu dvě dívky. Obě osmačky, Kateřina Burešová a Alžběta Doležalová, (již) předem věděly, co je čeká, protože již v loňském školním roce \\\"vybojovaly\\\" zlatou a stříbrnou medaili. Letos již soutěžily ve II. kategorii (8. + 9. třída). Nejprve pracovaly s poslechem, poté je ještě čekalo 2. kolo, a to rozhovor na předem nepřipravené téma. A jak to dopadlo? Bětce můžeme gratulovat k nejlepšímu ústnímu projevu ze všech zúčastněných a celkovému krásnému 8. místu (z 25 žáků), Káťa obsadila příčku nejvyšší a dovezla do naší školy cenný kov - zlato a postoupila do krajského kola. Oběma dívkám gratulujeme.

Jazykové soutěže Agyslingua

6. února 2018 se dvě žákyně naší školy - Kateřina Burešová z 8. A a Jana Pírková z 9. A - zúčastnily jazykové soutěže Agyslingua pořádané Anglickým gymnáziem, SOŠ a VOŠ, s. r. o. v Pardubicích. Děvčata soutěžila ve třech částech - v konverzaci na libovolné téma, poslechu a psaní. Kateřina Burešová se v kategorii A2 umístila na výborném 3. místě. Gratulujeme! Mezi jednotlivými částmi probíhala ještě soutěž na počítačích pořádaná společností onlinejazyky. I v této soutěži se Kateřina Burešová umístila na stupních vítězů, tentokrát na 2. místě. Soutěž se všem účastníkům velmi líbila, zvláště pak to, že žáky při čekání na jednotlivé kategorie a vyhlášení výsledků zabavili studenti střední školy různými aktivitami v anglickém jazyce.