Vítejte na stránkách ZŠ Smetanova, Skuteč

Stránky jsou momentalně ve fázi vývoje, pokračovat můžete dále pomocí levého menu.

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Adéla Burešová z 9. třídy obsadila 3. místo v okresním kole Olympiády v českém jazyce, soutěž se konala v Domě dětí a mládeže v Chrudimi 29. 1. 2018. V konkurenci 36 účastníků získala 34 bodů, a to pouhé 2 body ztráty na 2 gymnazisty z Chrudimi. Postoupila do krajského kola, které se koná 4. 4. 2018 v Pardubicích. Gratulujeme!

OKRESNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

Ve středu 24. ledna se Adéla Burešová a Radek Janáček zúčastnili okresního kola Matematické olympiády. Nervozitu zvládli skvěle. Adéla Burešová se umístila na 1. místě a Radek Janáček na 2. místě. Pro oba to tedy znamená postup do krajského kola, které se uskuteční v úterý 27. března 2018 v Pardubicích.

5.den ve Stříbrnicích- středa

lvzPo odpočinkovém dni jsme opět zahájili lyžařský výcvik.Přes noc napadlo 15 cm sněhu.Sjezdovky byly krásně široké a hladké.Odpoledne foukal silný vítr, ale vše jsme zvládli.

Snídaně:švédské stoly

Oběd: fazolová polévka,vepřový plátek s rýží, dýňový kompot

Večeře:zapékané brambory

Druhá večeře: pomazánka+ pečivo

Večerní program: přednáška člena Horské služby z Červenohorského sedla

4.den ve Stříbrnicích - úterý

lvztSněží, sněží, sněží.....Dnes nás čeká odpočinkový den.Dopoledne turistika v čerstvě napadaném sněhu a odpoledne návštěva bazénu v Zábřehu, kde využijeme parní saunu, vířivku, bazén na dokonalou relaxaci.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:poléka česnečka, kuřecí řízek+ brambor

Večeře:domácí borůvkové knedlíky

Druhá večeře:škvarková pomazánka+ pečivo

Večerní program:hra kostky

3.den ve Stříbrnicích - pondělí

3.den ve Stříbrnicích(pondělí)

Dnes celý den byla mlha.Zasněžovací děla byla v plném proudu a my mezi nimi nacvičovali sjezdové oblouky.Všechna tři družstva sjíždí plynule upravené sjezdovky.Celý den jsme natáčeli videozáznamy z našich jízd, abychom večer mohli rozebrat sjezdovou techniku.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:gulášová polévka, čočka na kyselo+ párek

Večeře: zapékané těstoviny

Druhá večeře:sýrová pomazáka+ pečivo

2.den ve Stříbrnicích - neděle

Nedělní den byl ve znamení azurově modrého počasí. Mrzlo, sluníčko svítilo a my jsme lyžovali na krásně upravených sjezdovkách.I třetí družstvo dnes odpoledne pokořilo svoji první sjezdovku.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:hovězí vývar s nudlemi, bolognese špagety

Večeře:dukátové buchtičky se šodo

Druhá večeře:masová pomazánka+pečivo

Večerní program:stolní hry, karetní hra \\\"Prší\\\".

1. den ve Stříbrnicích - sobota

Počasí bylo mrazivé, příjemné.

Snídaně:švédské stoly

Oběd:čočková polévka s párkem,rajská omáčka ,knedlík,masová koule

Večeře:kuřecí rizoto

druhá večeře:výborná rybí pomazánka

Po úvodním rozdělení do družstev probíhal celodenní výukový program.Večerní program:soutěžní piškvorky a videozáznam o technice lyžování

Výprava do Ostravy aneb účast v U6

Tak to jsme my, naši soupeři, pan Ducháček a pan Rohlíček a obě paní učitelkyPaní učitelko! Pojedeme na U6? Tak tímto dotazem to začalo...

Závěrečné doplňující informace o LVZ

Odjezd: pátek 12. ledna 2018 v 17:00 hod. od budovy školy ZŠ Smetanova Skuteč - (v 17:00 hod. příjezd autobusu - následné naložení zavazadel, odevzdání příslušných potvrzení,...., - odjezd v cca 17:15 hod.)

Příjezd: pátek 19. ledna 2018 mezi 14:00 hod. až 14:30 hod. k budově školy – odtud samostatný rozchod. Po příjezdu na chatu Štvanice začínáme stravování VEČEŘÍ (cca: v 19:30 hod.). V den odjezdu končíme OBĚDEM.

Před odjezdem na LVZ každý žák předá v autobuse učiteli: průkazku pojištěnce, očkovací průkaz, vyplněné prohlášení o bezinfekčnosti dítěte a dále potvrzení o seřízení vázání --- pokud již tak neučinil.

Připomínám, že v rámci odpočinkového dne navštívíme plavecký bazén. Proto je nutné, aby si žáci nezapomněli s sebou přibalit plavky.

Dále by bylo dobré, aby žák měl na cestování lyže svázané a s sebou jeden velký batoh, než několik malých igelitových tašek!! :-) !!

Vedoucí LVZ Mgr. Petr Salát

MASO aneb matematická soutěž

V listopadu se jí pro letošní školní rok za naši školu účastnily dva týmy: Buráci (Burešová Adéla, Kateřina, Michaela a Bureš Matěj)a Smetanka (Bohatý Matouš, Pavlištová Andrea, Novák Vít a Veselá Tereza). Pro všechny členy jednotlivých týmů to bylo první MASO, které okusili. Tušili, co je přibližně čeká, ale vlastní soutěž je překvapila. První reakce po skončení hry byly: „To bylo příšerně těžký! To se nedalo vypočítat!!! Už jsme se učili procenta???“ apod. Nicméně ještě než jsme došli k nedaleké tramvajové zastávce, padl jiný dotaz: „A pojedeme na jaře znovu? Bylo to totiž super a už víc víme, co nás tam asi tak bude čekat…“ S čímž ostatní s úsměvem souhlasili. Je pravda, že pro žáky devátého ročníku je to poslední možnost, jak se této soutěže zúčastnit. Tak uvidíme, jak to bude vypadat na jaře a zda se s nimi někdo do Prahy opět vypraví. Pro tentokrát se oba týmy umístily lehce za polovinou z celkového počtu, což je v porovnání s loňskou účastí výrazné zlepšení. Všem účastníkům děkuji za pohodu v průběhu cesty na místo klání a zpět i za příjemné ohlasy za účast v této hře.